SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pickup a narcismus

3 posters

Goto down

Pickup a narcismus Empty Pickup a narcismus

Příspěvek pro SomeoneCZ Fri May 07 2010, 13:36

Vzniklo jako odpovědní vlákno na Test osobnosti - co mají PUA společného.

ivanhoe napsal:Ahoj,

po tom, co jsem u sebe objevil narcismus, začal jsem se o to tak nějak zajímat a napadlo měl udělat průzkum, zda míra narcismu nějak souvisí s pickupem.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Pickup a narcismus Empty Re: Pickup a narcismus

Příspěvek pro SomeoneCZ Fri May 07 2010, 14:00

Aby člověk začal věřit v Pickup, nemusí být narcista. Pickup má vize, které může nabídnout širšímu spektru lidí, nejenom narcistům - v prvé řadě všem osamělým.

Pro další text vycházím z následující definice:
přehnané vědomí vlastní důležitosti, přílišná sebeláska, ješitnost, extrémní jásství, zvýšená potřeba být předmětem nadměrného obdivu, nedostatek empatie, neochota rozpoznávat a chápat pocity a potřeby druhých lidí, arogantnost

Zdroj
Pod křídly Pickupu už se toho obhajuje tolik, že narcista si tam dokáže najít něco, co mu pomůže utvrdit se v názoru, že je vše v pořádku a že je správný, normální chlap.

Příkladem třeba takový reframing pseudovědecké NLP. Lze ho rozdělit na vnější a vnitřní.

Pozn.: Frame je současná situace, její kontext. Reframe je pak změna situace tak, aby vyzněla jinak.

Klasickou ukázkou vnějšího reframingu je dosáhnout toho, aby nás balená slečna začala považovat za "hlavní cenu". Ačkoliv se to neříká, je to jasná manipulace - třeba pomocí negů, FD, DHV a jiných postupů obhajovaných pickupery. Ještě uvádějí i možností použití řeči těla, ale to si vždy vzpomenu na Saturninovo, jak mladý muž bojovně vystrčil bradu Smile

Vnitřní reframing se dá popsat jako rozdíl mezi sklenicí, která je z poloviny plná, a sklenicí, která je z poloviny prázdná. Prostě se bavíme o změně názoru na to, že 50% objemu sklenice je vyplněno něčím jiným, než těch druhých 50%. I když jako u každé slušné pseudovědy, i zde bude existovat vícero vysvětlení.

Nicméně, pro narcistu představuje vnitřní reframing způsob, jak si obhájit správnost vnějšího reframingu, manipulace, aby byl středem pozornosti. Třeba si řekne, že se mu takhle dostává větší pozornosti žen, vícekrát si vrzne, nepropadá depresím z odmítnutí, atd. a že na tom přece není nic špatného. Či-li se nesnaží o korelaci svého chování vzhledem k normálu, ale rozvíjí své narcistické sklony. Aneb:

Narcismus nebo také narcisismus charakterizuje v běžné řeči člověka s přehnaným obdivem sám k sobě, s arogantním vystupováním a nedostatkem pochopení pro druhé, které chápe jen jako nástroje pro vlastní cíle.

V psychologii znamená strukturální poruchu osobnosti, při níž člověk přehnaně oceňuje sám sebe a stejné hodnocení vyžaduje i od svého okolí, které se snaží ovládat a využívat, závidí druhým jejich úspěchy a podobně.

Zdroj

Pochopitelně záleží, jak dalece narcista propadne Pickupu a jak moc je to s ním vážné, ve "výchozím stavu".
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Pickup a narcismus Empty Re: Pickup a narcismus

Příspěvek pro ivanhoe Sat May 08 2010, 16:31

Nejdříve bych ti chtěl Someonovi poděkovat, že ses k tomu vyjádřil a založil topic Smile

Několik slov k mému narcismu:

Měl jsem snad všechny projevy od pocitů nadřazenosti, vlastní důležitosti, potřebu obdivu, velkolepé fantazie, neschopnost empatie a příjmu kritiky, arogantní chování a vlastnosti jako podezíravost a závist. Stavěl jsem si vysoké cíle a sám sebe psychicky nevědomě trestal za každé selhání (pocity méněcennosti, nedokonalosti). Nepřipouštěl jsem si myšlenku, že nejsem dokonalý (jsem ve všem nejlepší, nebo mohu být, když budu chtít). Toto vše jsem nikde neříkal, ani sám sobě jsem si to neříkal přímo. Ze začátku jsem si opakoval afirmace vždy a všude, kam jsem šel. Snažil jsem si všude držet ten správný "state of mind", což mě neuvěřitelně vyčerpávalo. Pak jsem si v hlavě do nekonečna přehrával své "úspěchy" s ženami, čímž jsem si také zvyšoval sebevědomí, jak jsem dokonalý.

Dále jsem byl velmi cynický (třeba se mi líbil způsob myšlení Ladislava Klímy), utahoval jsem si z morálních hodnot, z náboženství, považoval jsem city za projev slabosti.

Narcismus vás přivede k obrovským úspěchům, slávě, penězům, majetku a pracovním výkonům. Neustále vás pohání kupředu a chce vás zlepšit, nikdy se s ničím nespokojíte, vše má být "nejideálnější" (ještě nedávno bylo "ideální" vrchol Very Happy ).

Je známo, že nadprůměrný narcismus mají:
- Celebrity
- Studenti vysokých škol
- Manažeři, osoby ve vůdčích pozicích
- Podle výsledků našeho testu zřejmě i PUA

Osobně se domnívám, že narcisté mají magnet na ženy. Jsou přitažliví, sebevědomí, úspěšní, okouzlující, kreativní, chytří, bohatí, mají šarm a charisma. Žena ani netuší, že to je jenom plášť a že takovýto člověk ji nakonec může zničit.
VÍCE ZDE

Také se domnívám, že veškeré postmoderní umění a filosofie (knihy (např. Kundera), filmy, seriály (např. Doktor House), ...) jsou založené na narcismu. Ale jsou to jen moje domněnky, pro které nemám žádné podklady, takže je nemusíte brát vážně, ani já o nich nejsem přesvědčený Smile


Naposledy upravil ivanhoe dne Sat May 08 2010, 20:07, celkově upraveno 1 krát

ivanhoe

Poeet p?íspivku : 23
Age : 33
Reputation : 0
Points : 28
Registration date : 21. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Pickup a narcismus Empty Re: Pickup a narcismus

Příspěvek pro Scare Sat May 08 2010, 17:50

2 ivanhoe:

Píšeš v minulém čase, změnilo se to? proč? jak?

jinak - svatá pravda .)

Scare

Poeet p?íspivku : 147
Age : 35
Location : Future
Reputation : 4
Points : 40
Registration date : 05. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Pickup a narcismus Empty Re: Pickup a narcismus

Příspěvek pro ivanhoe Thu May 13 2010, 15:57

No už někdy v zimě jsem se o to začal více zajímat a přiznal jsem si, že mám tenhle problém. Od té doby jsem se naučil to u sebe "monitorovat" - třeba že když na něco myslím nebo nějakým způsobem jednám, tak dokážu rozpoznat, že je to způsobeno narcismem a že to není na místě, ale ne vždy se tomu dá předejít.

Včera jsem navštívil psychologa. Byl to spíše prakticky zaměřený psycholog než psychoanalytik. Podle jeho slov už mám polovinu úspěchu - když jsem si to přiznal. Nedokážu být ve společnosti "normálně" - buď jsem naprosto vyloučený ze skupiny, což se mi přestane líbit - pak se snažím být naprostým borcem - středem pozornosti, což se pro mě časem stane nepříjemné, a takhle pořád kmitám, nedokážu být někde mezi. Měl bych si zvyknout důvěřovat ostatním - hlavně ženám - a vystavovat se možnému zranění (mám přehnanou žárlivost). Je naprosto normální nemít vždy ve všem 100% jistotu a prostě věřit, že vám ten druhý neublíží - nezradí.

Také bych si měl dát pozor na sebenenávist, kterou si žádný narcista nepřizná, přesto se u všech projevuje skrze psychické postavy ostatních lidí, o kterých si občas myslí, že ho nemají dost rádi (závidí mu, chtějí mu ublížit ...).

Tak snad to někoho zaujalo Smile

ivanhoe

Poeet p?íspivku : 23
Age : 33
Reputation : 0
Points : 28
Registration date : 21. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Pickup a narcismus Empty Re: Pickup a narcismus

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru