SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

literatura

4 posters

Goto down

literatura Empty literatura

Příspěvek pro svaty Tue Mar 11 2008, 22:47

Rád bych se zeptal, co si myslíte o Baránkovi a Hře. Jak moc pro mně může být přínosné si ty publikace pořídit? Díky moc za názory.

svaty
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Re: literatura

Příspěvek pro generalissimuss Wed Mar 12 2008, 00:31

Probůh, jsi dospělý, knížky si pořiď, nebo kup a posuď sám, jestli Ti budou platné, či nikoliv :-)

Mě osobně pomohla Hra v překonání AA (approach anxiety. Strach z oslovení holky nebo setu) během rekordních 6-ti týdnů.

Přes 20 let jsem neoslovoval dívky na ulici a neviděl jsem tu změnu zpočátku moc dobře.

Pomohly mi tyto nové návyky (jsou v knize): Vést si deník (mám ho v neveřejné sekci na pickup cz), sepisovat si zprávy z terénu (tamtéž) a najít si otvíráky/openery, které mě dostanou do rozhovoru.

Do mrtě analyzovat, co se povedlo a proč a co nebylo dobré a proč.

Ačkoliv se nesnažím příliš moc (cca 5-10 oslovení týdně), získám 2 tel. č. týdně, z každého třetího je rande.

Jelikož mě to vtáhlo do "hry" a nejde už tak primárně o dívky, oslovuji také staré lidi a v podstatě kohokoliv, kdo se namane. Docela žasnu, jak mě to obohacuje.

Baránka jsem nečetl, ale mluvil jsem s lidmi, kteří mi říkali o něm podobné věci, co jsem psal výše o Hře.

Pokud si pražák, měl by se teď mihnout na chvilku v Praze, jinak je tuším z Brna - chodí na různá setkání.
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Re: literatura

Příspěvek pro SomeoneCZ Wed Mar 12 2008, 19:14

Baránka Ti vřele nedoporučuji, protože jeho přístup je naivní.

Na straně 107 píše, jedna dvě zrušené schůzky bez protinávrhu jsou OK! A když to udělá potřetí, máš se ohradit a dát jí ultimátum. Máš dát ultimátum dívce, která na Tebe kašle. No, to opravdu pomůže Surprised

Např. strana 58, on si sice správně všimnul/někde vyčetl, že lze ženu ukecat i poté, co odmítla. Tak Tě navede, abys ji ukecával dál. To je přesně to, co chceš po odmítnutí slyšet. A zde máš důvod nálepky "bestseller". Nechce po Tobě nic nepříjemného.

Jeho základní chybou je, že se máš snažit i o ženu, která Tě původně odmítla. On, a nejen on, naivně věří, že vztah s ní bude mít smysl. A ostatní rady tomu přizpůsobil.

Chceš-li slečnu Správnou, zapomeň na Baránka.



Než si přečteš The Game, přečti si The System. Vznikl před Pickupem a budeš překvapen, kolik technik, které Pickupeři označují za své, je v něm popsáno. Výhoda? V The System jsou i ty informace, které Pickupeři vyhodili. Když zkoušíš Pickup, ve skutečnosti zkoušíš The System, tedy i TZ, ale podle návodu, kterému chybí stránky.

Dokážeš-li odolat romantickému kouzlu, pak se The Game hodí přečíst. Jedna z úspěšných pohádek je ta o Popelce. Ač byl její život naprd, skončila s princem pro ni úžasným. Proč je Pretty Woman tak úspěšný film? Protože je to příběh Popelky. The Game sice není příběh Popelky, zato Popeláka ano.

Co musím Styleovi nechat, je, že ho dokázal emotivně podat a sepsal ho opravdu dobře. Taková náborovka, něco jako Top Gun Cool

Ale abych byl konkrétní (beru anglický originál). Příběh začíná na klinice, kam přivezl zhrouceného Mysteryho. Krásná doktorka se na něj dívá jako na cvoka, zatímco Style a ostatní ví, jak snadno by podlehla. Skrytý kontext: i Mystery je jenom člověk, takže i Ty se můžeš vypracovat jako Style, a jestli to považuješ za blábol, nejsi o nic lepší než ta doktorka, kterou ... jen kdyby jsme chtěli.

Style se na začátku sám stylizuje do role odmítaného, neúspěšného, po přízni žen toužícího outsidera. Tedy role všech potencionálních rekrutů. Jen ať se s ním můžou ztotožnit a doufat v lepší zítřky, když jemu se to povedlo. A až se setká s Mysterym, všechen ten utlačovaný lid nabude dojmu, že se jim může dostat spravedlivého zastání od toho velikého, že je nenechá na holičkách.

Že Style používá osvědčené finty, jak hrát na city a ego lidí, o tom svědčí i např. "když mu Mystery projevil uznání před rozvinutou zástavou, soudruzi":
Suddenly, Mystery and Sin ended their huddle. Mystery broke into a wide smile and looked straight at me. "You're one of us," he said. "You're going to be a superstar."
Viděli jste film Fanfán Tulipán? Na co že cigánka lákala Fanfána do armády? Že bude velký válečník a že dostane princeznu?

Po patnácti letech se cigánčina věštba přece jen splnila. Řekla Charlottě: "budeš princeznou". Řekla Philibertovi: "najdeš bohatství a slávu v Novém světě". Roku 1809 se Napoleonův maršál Philibert stal princem císařství.
Manželé z roku II

Když líčí, jak Ross Jeffries v baru svedl znuděnou obsluhu pomocí NLP, tak jsem se usmíval. Nikde, ale vůbec nikde není ani slovo o tom, že se dočkal úspěchu, protože prošel jejím testem fyzické přitažlivosti, byl sebevědomý a originální. Nebo že lidé mají sklony věřit - otázka IQ, vzdělání a znalostí. Ten "mistr" Style, který nazývá Pickup exaktní vědou, ten samý Style se ani trochu nesnažil najít jiné, logické vysvětlení. Ross je prostě hvězda, a tak se o něm nepochybuje. Finito. Pro pseudovědu dobré, pro vědu ne.


Když to shrnu, The Game dokáže s velkou provděpodobností motivovat díky hře na city a nesplněné tužby. I motivace vydržet je důležitá. A také nováčky seznámí s triky, o kterých ještě neslyšeli. Ale až budeš chtít skvělý, dlouhodobý vztah se slečnou Správnou, musíš jít, kam Pickup ještě nikdy nevkročil Smile


Cílem je se něco naučit, ne se nechat strhnout k slepé víře. I The Game obsahuje chyby - např. viz The Peacock Theory.


SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Re: literatura

Příspěvek pro svaty Wed Mar 12 2008, 19:52

Nejsem dopělý Very Happy , oficiálně, je mi 15. Já bych právě rád nějakou knížku, která se dá sehnat časky, the game mám na počítači anglicky a je to na mě přece jenom náročná angličtina, zatím nejnáročnější, s jakou jsem se setkal. A jestli chápu dobře, tak The System je taky anglicky.

svaty
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Re: Literatura

Příspěvek pro Lou Wed Mar 12 2008, 20:01

Jelikož Baránka mám přečteného a The Game zhruba 3/4 knihy, přihazuji svůj názor.

Co se týče knihy od T.Baránka. Myslím, že v ni jako začátečník najdeš spoustu dobrých rad. Má to ale své "ale" a to takové, že zároveň pokud jsi opravdu začátečník, nedokážeš odlišit dobrou radu od špatné. Některé návody, které autor nabízí jsou dosti přitažené za vlasy (viz. příspěvek od Someona). Já jsem knihu četl nedávno a jelikož už o svádění něco vím, dokázal jsem si vybrat to dobré a to špatné bez váhání rozpoznat a vyřadit. Takže kniha má potenciál ti pomoci, ale zároveň ti v některých příapadech, kterých není zas až tolik, může i uškodit.

A co se týče Stylea a jeho The Game. Osobně z této knihy čerpám spíše energii a odhodlání. Proto ji čtu už poměrně dlouho. Vždy, když se cítím blbě a všechno, co vím o svádění, jako bych zapomněl, nebo neuměl použít, tak si přečtu pár stránek z knihy a nakopne mě to zpět. Z knihy ale nečerpám příliš rad. Samozřejmě dá se čerpat, ale to co si myslím, že se dá použít, už tak nějak znám a jinak ostatní je, si myslím, v našich kruzích nepoužitelné.

Takže:
Tomáš Baránek - pár slušných rad, motivace, a několik zajímavých frází na započetí hovoru atd.
Style - hlavně motivace.

Jinak zdravím Someona a generalissima. Koukám, na svadeni už se asi neobjevíte. Smile

Lou
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Re: literatura

Příspěvek pro generalissimuss Thu Mar 13 2008, 00:39

Lou, rád Tě zase "vidím"! Zeptám se OT - jak se máš, naposledy jsme debatili v době, kdy Ti skončil vztah..

U Game je zajímavé finále - autor uvádí na pravou míru vše předem popsané. Především uvádí fakt, že zmíněné metody nejsou dobré pro započetí dlouhodobého vztahu a vůbec dlouhodobý vztah je o něčem jiném.

Popisuje svá selhání a rozpad svého vytouženého vztahu.

Jeho bilance je o tom, že se vrátil zpět na začátek a pokud se jedná o jeho "vyvolenou", odhazuje všechny pickuperské "dovednosti" a dál chce žít po svém.

Ten závěr je slušná sebekritika a kritika celého pickupu vůbec. Tím mě Style hodně dostal. Cesta "neúspěšného", průměrného muže k pickupu, vystoupání na vrchol, všeobecná revize uplynulých dvou let a návrat zpět na začátek. Našel sám sebe.

Byť pickuperská kniha, ale závěr jednoznačně je kritika pickupu. Takže dočíst až do konce Very Happy - z euforie kniha postupuje k vystřízlivění, dopadu na zem a vyrovnanému pojetí celého příběhu.

lze ženu ukecat i poté, co odmítla
Mno, ale ten Baránek - to bude asi síla Very Happy To si budu muset přečíst Very Happy

..a omlouvám se svatemu, gratuluji k občance..
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Re: literatura

Příspěvek pro SomeoneCZ Thu Mar 13 2008, 15:21

2 svaty
Je v angličtině, jako českou alternativu můžeč brát TZ. Na druhou stranu, je to zase dobrá motivace, proč se učit anglicky Wink

2 Lou
Také zdravím. Podívej se třeba na dnešní článek, rozšířená verze TZ1. Obsahuje informace, které by tam nebylo možné publikovat Wink

2 generalissimuss, a tak obecně
Přesně tak - od euforie k vystřízlivění. Bohužel, euforie je podaná velmi sugestivně, takže když vidím některé reakce, chce si to udržet střízlivý přístup už od začátku a zejména, když je kniha používána jako náborový materiál. Samozřejmě záleží i na konkrétním čtenáři Smile
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

literatura Empty 2 SomeoneCZ

Příspěvek pro generalissimuss Thu Mar 13 2008, 16:09

Jasně, záleží na čtenáři Smile Jako náborový materiál jsem to nepochopil a ani jako prezentaci "exaktní" vědy taky ne. Vlastně ani jako učebnici pickupu. O tom je tam toho převelice málo.

Knihu vnímám jako příběh člověka, který byl ochoten naučit se něco nového, změnit se a to i s rizikem padnutí na ústa. A tak to také udělal. Vlastně neměl co ztratit - jen tu šanci na úspěch. Proto také se snažil poznat co nejvíce škol a směrů.

Dokud nezískal maximum informací, vyčkával s rozhodnutím "je to tak a tak", nebo "to je dobře, to je špatně". Takže věci, které se můžou a nemusí čtenářovi líbit, podává tak jak se odehrály - bez komentáře "takhle to dělejte".

To rezonuje s mým všeobecným pohledem na věci, které neznám a teprve zkoumám. Krom toho s autorem jsme věkově docela nastejno - to myšlení dost odpovídá mé mentalitě.

Potud můj úsudek a pohled na věc. To, že kniha je přeceňována a sama vytrhávána z vlastního kontextu je věc jiná. A jestli čerpala odjinud - je to ještě mnohem horší. Princip informačního šumu, "tiché pošty", apod.

Vzhledem k tomu, že kniha The System není zatím dostupná v češtině, je asi málo lidí, kteří ji v čechách četli, aplikují, nebo se sdružují. Díky nedostatku podobné literatury na dobré úrovni The game se dostává na horní příčky. Pokud jsem četl jinou přeloženou knihu - nikdy mě nedonutila něco udělat/změnit. Tahle ano.


A díky za TZ - pro mne znamená nezanedbatelný posun vpřed - alespoň tak mám možnost poznat myšlenky z The System.
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Re: literatura

Příspěvek pro Lou Thu Mar 13 2008, 19:52

to generalissimuss:
Dík za optání. Teď se mám fajnově, teda začínám se tak zase cítit. Měl jsem teď období pustu od žen, cítil jsem jakýsi úpadek v moji komunikaci, prostě nebyla nálada a tak co se týče seznamování, nic moc. Ale zrovna jsem tu četl, že je to vlastně dobře Smile. A teď se zase začínám vracet, o víkendu mě čeká maturitní ples kamarádky, takže jdeme s pár lidma a tam bude příležitostí dost. Wink.

Co se týče The Game, tak konec jsi mi říkat nemusel, i když něco takového jsem stejně čekal a knihu, jak už jsem napsal, čtu spíše, že mě baví, je prostě čtivá a tak mě vyzrazení konce tolik netrápí.

Určitě metody uváděné v knize nejsou vhodné pro navázání dlouhodobého vztahu, už jenom tím, že ty jsou zaměřené na jinou cílovou skupinu, takové ženy, jaksi pouze pro zábavu. Ale i přesto, že ty dovednosti odhazuje, mu velkou měrou pomohli. Kdyby si to neprošel, nedošel by ani k tomu zamyšlení nad sebou a dál by byl u žen neúspěšný, tímto se z něj stala osobnost, která dokáže potom zaujmout i ženu vhodnou pro dlouhodobý vztah.

A kniha "Jak sbalit ženu" pro tebe bude možná zbytečná, jsi už přeci jenom odrostlejší, a ona je zaměřená spíše na mladší, popřípadě dosti nezkušené.

Lou
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Re: literatura

Příspěvek pro SomeoneCZ Thu Mar 13 2008, 20:11

Motivačně je dobrá, a jako další oceňuji, že Style uvedl i stinnou stránku. Škoda, že ji někteří vytrhávají z kontextu a že další necitují své zdroje. Taky jsem to mohl s TZ udělat, ale to bych nebyl o nic lepší než oni. A tím oni nemyslím jenom Pickupery Sad

Když si vezmeme například pravidlo 3 sekund, v The System je
Staring is rude and it shows her that you are a creep. Smile and walk up to her - Fast Eddie Love.
Nebo kočičí teorie, v The System je výběrem
First, pay no attention to her (Challenge). Then, give her a few meows, and wait (patience). If it’s meant to be, that Pussycat will be right over! But kitty, like Caprice, has to think she is in control at all times. You do not push, you just gently lead.
You go in slowly, stop, and back up slowly, and she goes bananas!
Most men don't get that if you play hard to get, which is teasing on purpose in the woman's eyes (not yours), the woman cannot lose Interst Level, because she will see you as fun and different to be with.
IOI nejsou nic jiného než Buying Signals v The System.

U DeAngelovo attraction a rapport stačí uvažovat rapport jako její zájem, attraction jako jeho dovednosti, vzít do úvahy i např. zlatokopky a opět máme The System.

A takhle bych mohl pokračovat dál. Těch shod je tam podezřele mnoho. A když si uvědomíme, že DocLove začal dělat na The System v 1961, kdy Jeffriessovi byly 3 roky.... a jak píše Style, komunitu zformoval až koncem 80let, je to jasné. Pokračovat bych vskutku mohl, ale to už bych prozradil jeden z budoucích článků Smile

PS: Rádo se stalo Wink

2 Lou
Dobře je, když vidíš, jak jsi byl naivní a v důsledku už se na ně díváš jinak. Jak postupuješ, začínáš si zvedat skóre už jen za "větší ulovky".
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Re: literatura

Příspěvek pro generalissimuss Thu Mar 13 2008, 20:23

2 SomeoneCZ - Prima. Tohle jsou fakta, která jsem nevěděl.

2 Lou -
Ale i přesto, že ty dovednosti odhazuje, mu velkou měrou pomohli. Kdyby
si to neprošel, nedošel by ani k tomu zamyšlení nad sebou a dál by byl
u žen neúspěšný, tímto se z něj stala osobnost, která dokáže potom
zaujmout i ženu vhodnou pro dlouhodobý vztah.
- Přesně. Je to zkušenost, někam Tě to posune. Proto to zahrálo na mou notu - kdybych neudělal spoustu věcí špatně, nevěděl bych proč dnes dělám věci tak a tak - a lépe.
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Re: literatura

Příspěvek pro SomeoneCZ Thu Mar 13 2008, 20:46

Když už mu dělám takovou reklamu... Smile

Linkováno na YouTube

Video se hodí i pro vyhodnocení možného zájmu podle reakcí a řeči těla. Všimli jste si slečny úplně vpravo v 2:30?
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Re: literatura

Příspěvek pro Lou Fri Mar 14 2008, 09:01

2 Someone:
Dobře je, když vidíš, jak jsi byl naivní a v důsledku už se na ně díváš jinak. Jak postupuješ, začínáš si zvedat skóre už jen za "větší ulovky".

Jo naivní to jsem byl, asi jako každý. To, že jsem se necítil dobře, bylo tím, že jsem se přestal posouvat dál a zůstal na jednom bodě, který je sice o dost dál, než jsem byl na začátku, ale v tu chvíli ti přijde, jako bys byl začátečník. Smile Ale jak říkám, uvědomuji si, co jsem nabyl a teď cítím chuť se zase posouvat dál. Musím vyrazit do terénu.

Lou

Poeet p?íspivku : 11
Location : Most
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 13. 03. 08

http://lufu.webgarden.cz/

Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Re: literatura

Příspěvek pro generalissimuss Sat Mar 15 2008, 11:31

2 SomeoneCZ - Video dobrý.. Líbí. Pokud by se tady sešlo toho více, sekce videa by vůbec nebyla na závadu..

2 all - Co si myslíte o gestech toho gentlemana? Já je dost užívám, se stejnou razancí, jen o něco pomaleji - osobně je vnímám jako svůj nešvar. Jaký je váš názor?
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Re: literatura

Příspěvek pro Lou Sun Mar 16 2008, 02:58

2 generalissimuss
co se týče gest, asi máš na mysli gestikulaci rukou .. já na tom neshledávám nic zvláštního teda .. možná to jakési "modlení" je zvláštní, každopádně, jako nešvár, nebo něco špatnýho mi to nepřijde, prostě osobní projev ..

no už je to tu dost OT, takže to nadhodim .. teď jsem přišel z toho plesu o kterým jsem mluvil .. kdybych proti někomu hrál, tak bych řekl - jasný DEBAKL, je to se mnou ku*va špatný Sad .. teda alespoň po dnešku .. nejhorší na tom je, že už jsem byl dál a šlo to, a teď jako bych se někde seknul a nemohl se přes to dostat ,, plno nádherných ženských ale já se na žádnou nezmohl .. jsem z toho celkem na větvi.. každopádně je to silnej impuls, abych na sobě začal zase makat ... nelituju se .. a to je to hlavní .. možná je na čase vyzkoušet TZ v celém svém rozsahu .. do teď jsem s plno věcmi z ní souhlasil, ale neřídil se úplně jí, něco jo, ale něco jsem vypoštěl podle své intice (emocí) ale zkusím dodržovat vše z ní, ono vlastně v mém věku není co ztratit ..

možná založím nový topic kde se o svém problému rozepíšu a bude sloužit jako jakási motivace .. momentálně jsem trochu pod parou, ale pořád mi to myslí .. takže sorry za chyby

Lou

Poeet p?íspivku : 11
Location : Most
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 13. 03. 08

http://lufu.webgarden.cz/

Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Re: literatura

Příspěvek pro cervenacek Sun Mar 16 2008, 03:44

kdyz se chces zlepsit, tak to proste nejde. jinak by nebylo co zlepsovat. vydrz a bude lip, mnohem lip.

"Vše co umím na vrcholu, jsem se naučil dole"
Dexter Yager


TZ ber celou, nevypoustej z ni nic. muzou to byt jen detaily, ale casto lide vypousti to, co je pro ne neprijemne. a pokud se chces zlepsit, tak tenhle luxus si nemuzes dovolit.

klidne neco napis, generalissimuss uz se urcite tesi.

cervenacek

Poeet p?íspivku : 105
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 23. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

literatura Empty 2 Lou

Příspěvek pro generalissimuss Sun Mar 16 2008, 19:41

Je to jen částečné "zrezivění" - naprosto normální stav po pauze. Po tom, co jsem si jednou dal pauzu po jednom vztahu asi na 4 měsíce, vím že pro mne není dobré s dalším vztahem nikterak otálet. Působí jistá setrvačnost a bývalá forma se dostaví až za nějakou dobu..

Někdo ale pauzu po rozchodu potřebuje.
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Re: literatura

Příspěvek pro generalissimuss Thu Mar 20 2008, 18:20

Jak vypadá taková aplikace "odrezovače" v mém podání - viz článek One Man Show – prohrané bitvy, vítězná válka :-) (1).
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Pickup vs. The System

Příspěvek pro SomeoneCZ Mon Apr 07 2008, 15:44

Detailnější povídání o Pickupu a The System vyšlo dnes na blogu.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Re: literatura

Příspěvek pro generalissimuss Mon Apr 07 2008, 16:44

..a mě už se podařilo knížku "The System - The Dating Dictionary" konečně sehnat, bude to dobré čtení k vodě..

Tedy, pokud ji nezačnu číst dříve Smile
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Re: literatura

Příspěvek pro SomeoneCZ Mon Apr 07 2008, 20:50

Pochybuju, že to vydržíš Very Happy

Ještě malá poznámka pro ostatní. Existuje i The System, který má na svědomí jistý Roy Valentine a jeho tvrzení jsou, řekněme, poněkud odvážná Very Happy Operuje v ní s pojmem Player, takže úsudek, o co Royovi šlo, už nechávám na vás Wink
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Re: literatura

Příspěvek pro Lou Tue Apr 08 2008, 13:04

The System bych taky rád sehnal a asi to udělám. Ale překlad k ni tuším není, nebo ano? I když jestli je jen v AJ, tak získam i něco navíc, procvičim si angličtinu, která u mě už docela skomírá.

generalissimuss: kde ty jsi ji sehnal?

Lou

Poeet p?íspivku : 11
Location : Most
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 13. 03. 08

http://lufu.webgarden.cz/

Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Re: literatura

Příspěvek pro SomeoneCZ Tue Apr 08 2008, 19:07

Český překlad ještě není, ale řekněme, že ta otázka už byla nastolena... Smile V češtině je mu nejblíže první vydání TZ+Umíte jí zavolat?

Pirátské kopie jsou na Internetu, legálně např. http://www.doclove.com/order_now.htm

Případové studie jsou volně dostupné např. na http://www.askmen.com/dating/doclove/index.html (ty nejnovější jenom tam) A je třeba nezapomenout, že nulový zájem podle Teorie zájmu odpovídá 50% u The System.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Tomáš Baránek - Jak sbalit ženu

Příspěvek pro generalissimuss Fri Jul 25 2008, 10:25

Nuže, knihu od Tomáše Baránka Jak sbalit ženu jsem právě teď dočetl. Souhlasím s výše napsanou kritikou SomeonaCZ, v mnoha pasážích bych se s autorem knihy vůbec neztotožňoval. Výhrady bych měl dost podobné, jaké jsou uvedeny v diskuzi Qark live.

Jsou zde postupy jako nedávat polibek na první schůzce, před polibkem škála testů namísto sebevědomého políbení, apod. Úplný opak je článek SomeonaCZ První polibek. Tak je to správně. Žádné testy - polibek na rozloučenou je sám o sobě testem výše zájmu. Hodně frází/oslovení mi přijde needy, obsahují zápory, prozrazují malou rozhodnost a nižší sebevědomí svůdníka. Podoba s Quarkem je tu vysoká.

Ale přesto, beru-li v úvahu, co je zde na českém trhu a psáno česky, můj celkový dojem z knihy je velmi dobrý. Četl jsem jí 3 týdny a každý večer jsem se na četbu hodně těšil. Mnoho zmíněných situací jsem prožil a dávám autorovi za pravdu, že je tomu tak.

Jsou zde metody, které hodlám vyzkoušet - prostě bylo něco, co mne v knize opravdu dokázalo nadchnout. Kniha je také dobrá, že má tah, nemá hluchých míst, pokrývá celé spektrum balení, svádění a vztahů, kapitoly jsou dobře řazené.

Tváří se jako příručka a dokud nebude na trhu nic lepšího tohoto druhu, vřele doporučuji. Velmi jsem se nasmál u fotografií. Něco takového jsem opravdu nečekal, je to vtipné a je to pravda.

Tak můj názor. Knihu si přečtu ještě jednou.
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

literatura Empty Re: literatura

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru