SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rady jak na ST a pokrok ve vztahu

5 posters

Goto down

Rady jak na ST a pokrok ve vztahu Empty Rady jak na ST a pokrok ve vztahu

Příspěvek pro yourna_m Tue Mar 10 2009, 01:40

Ahoj Someone a všichni baliči!

Postupně jsem se dopracoval po nějaké době k LTR - psal jsem tady už do jiného vlákna, Otazka pro zkusene balice, ohledně svého vztahu. Tohle fórum i tvoje články mi hodně pomohly, jenom jsem se nedokázal dokopat k akci, nakonec jsem si dal předsevzetí do konce minulého roku někoho sbalit a nakonec se povedlo.

Je mi 22, přítelkyně 22. Já zatím nemám zkušenosti, je moje první, ona nějaké zkušenosti má, ale taky zase tolik ne. Chodíme spolu cca 3 měsíce, se dvěma přestávkami - zkouškové a pak vánoce, kdy byla pryč. Fyzicky jsme zatím u francouzáku a trochu nějakého hlazení při tom, přiznám se, že to všechno bylo pro mě poprvé (hodně času jsem dřív strávil balením kamarádek a podobných blbostí a bál jsem se oslovení, čímž jsem ztratil hodně času).

Teď bych vás chtěl požádat o radu v tomhle:
1.
Jak dál postupovat ve fyzickém přibližování? Chtěl bych získat zkušenosti, takže teď chci víc dát důraz na hlazení (je vždycky problém, že máme oba na sobě zimní bundy). Bohužel nelze pozvat jí k sobě domů, takže pro nějaké lepší věci připadá v úvahu buď její kolej (kde má o víkendech volno), nebo pozvat na nějaký výlet na víkend pryč (bude ale těžší ji přesvědčit, protože teď je nejtěžší ročník a učení je opravdu nad hlavu)

2.
Jak se vyrovnat s ST a podobnými věcmi. Bohužel nejsem typ člověka, který má nejpohotovější odpovědi na nepříjemné otázky. Dokážu třeba vymyslet nějakou ptákovinu a odpovědět s vtipem, když jsem v pohodě, ale když se dostanu pod tlak tak začnu mlít blbosti nebo zmatkovat.

2a.
Teď v poslední době to bylo např. ukazuje mi její novou kabelku, já v legraci že když jí vidím tak si jí snad taky koupim, ona že ne, že budu nosit tu její... nejdřív jsem nevěděl, co odpovědět, tak jsem se tak nějak rozpačitě pousmál a říkám že to je zajímavý nápad. Pak mi došlo, že to byl asi ST, při odchodu jsem prohodil, že souhlasím s tim nošením kabelky, když mi bude nosit můj batoh. To jí myslím celkem pobavilo, říkala že jsem ale nepochopil tu myšlenku (proč bych jí měl nosit).

2b.
Pak druhá věc - když kamarád přišel k nám a zeptal se jí, co dostala k MDŽ, odpověděla, že ode mě nic nedostala (nebo něco v tom smyslu)... já jsem nějak nevěděl co říct, tak jsem odpověděl že to neslavim a že je to zastaralý svátek, potom jsem jí nějak dal pusu a řekl, že to je k MDŽ. Později mě napadlo třeba odpovědět: "A já ti nestačím?" nebo "Máš mě."

2c.
Už dříve se mi stalo, že se mě jiná holka zeptala, jestli jí půjčím bundu (v dešti). Tehdy jsem to nějak okecával, že jí půjčím něco jinýho, ale nevyznělo to dobře. Od té doby si lámu hlavu s tím, co na tohle odpovědět, abych jednak nepůsobil jako nice guy a zároveň nepůsobil neohleduplně.

2d.
Jak reagovat, když má holka něco novýho (šaty, boty, kabelku, účes), sama na to upozorní a čeká pochvalu, nebo si o ní přímo řekne?

Co si o tom všem myslíte? Nemáte něco univerzálního, co by se dalo použít na tyhle testy, když prostě člověk neví co říct? Promýšlím si co všechno řeknu, ale pak v té situaci to často dopadne jinak...

Díky za rady a hodně štěstí s fórem.

yourna_m
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Rady jak na ST a pokrok ve vztahu Empty Re: Rady jak na ST a pokrok ve vztahu

Příspěvek pro Traffic Tue Mar 10 2009, 15:39

yourna_m napsal:
2a.
Teď v poslední době to bylo např. ukazuje mi její novou kabelku, já v legraci že když jí vidím tak si jí snad taky koupim, ona že ne, že budu nosit tu její... nejdřív jsem nevěděl, co odpovědět, tak jsem se tak nějak rozpačitě pousmál a říkám že to je zajímavý nápad. Pak mi došlo, že to byl asi ST, při odchodu jsem prohodil, že souhlasím s tim nošením kabelky, když mi bude nosit můj batoh. To jí myslím celkem pobavilo, říkala že jsem ale nepochopil tu myšlenku (proč bych jí měl nosit).

Žena obvykle zkouší, co si k tobě může dovolit, kam až může zajít. Pokud naťukla, že jí budeš nosit kabelku, nijak bych na to pravděpodobně neodpovídal, podíval se jí do očí a jen se lehce usmál. To funguje poměrně univerzálně, nemusíš přece slovně reagovat na všechno, co ona řekne. Jak by řekl DavidX, "Who cares what they say/think." Pokud by si z tebe později opravdu chtěla celkem bezdůvodně dělat věšák, naznačil bych jí co nejdříve, že s tím u tebe nepochodí. Tady je asi důležitá kalibrace, aby to nevyznělo příliš arogantně (někdo zkušenější mě určitě rád doplní), ale důležité je, aby věděla, že si s tebou nemůže dělat, co chce. Ty musíš být pánem situace.


2b.
Pak druhá věc - když kamarád přišel k nám a zeptal se jí, co dostala k MDŽ, odpověděla, že ode mě nic nedostala (nebo něco v tom smyslu)... já jsem nějak nevěděl co říct, tak jsem odpověděl že to neslavim a že je to zastaralý svátek, potom jsem jí nějak dal pusu a řekl, že to je k MDŽ. Později mě napadlo třeba odpovědět: "A já ti nestačím?" nebo "Máš mě."

Tady jsi nebyl kongruentní s tím, co jsi napřed řekl (že MDŽ neslavíš). Vyměkl jsi a dals jí nakonec pusu a prezentoval jsi ji jako svůj dárek. Stůj si za svým (sám vím, jak je to občas těžké, ale uč se to).


2c.
Už dříve se mi stalo, že se mě jiná holka zeptala, jestli jí půjčím bundu (v dešti). Tehdy jsem to nějak okecával, že jí půjčím něco jinýho, ale nevyznělo to dobře. Od té doby si lámu hlavu s tím, co na tohle odpovědět, abych jednak nepůsobil jako nice guy a zároveň nepůsobil neohleduplně.

Tady upřímně řečeno úplně nevím, co je "správně" nebo "nejlepší"; asi by záleželo na situaci. Bylo by mi asi trochu proti srsti její prosbu odmítnout, ale na druhou stranu pokud je její problém, že se nedostatečně oblékla... těžko říct.

Co se týče té sexuální eskalace... 3 měsíce jsou poměrně dost dlouhá doba, ve které už se tak nějak předpokládá, že spolu budou 2 [sexuálně] zdraví lidé spát. Chápu, že máte asi problémy s prostorem, jak píšeš, ale určitě bych se nevymlouval na zkouškové a pokusil se k tomu co nejdříve dopracovat. Byl bych spíš pro něco přirozeného; takový ten "plánovaný výlet", kdy pravděpodobně dopředu vycítí, o co půjde, ji dost možná vystresuje. Je škoda, že asi nemůžeš praktikovat pověstné "Pojďme ke mně na čaj" (©generalissimus), jelikož se to zdá být jako ideální cesta. Byl bych pro to soustředit se na to, abyste pod nějakou záminkou skončili u ní na koleji, když tam bude mít volno. Pokus se vyvarovat toho, aby ti sebe "dala" za odměnu (nevím, jestli už v takové situaci nejsi).

Traffic

Poeet p?íspivku : 38
Age : 39
Location : Praha
Reputation : 0
Points : 25
Registration date : 05. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Rady jak na ST a pokrok ve vztahu Empty Re: Rady jak na ST a pokrok ve vztahu

Příspěvek pro endow Tue Mar 10 2009, 20:21

yourna_m napsal:2. Jak se vyrovnat s ST a podobnými věcmi.
To pěkně shrnul cervenacek v tématu: Introvertní HB.
Jen bych ještě doplnil, pokud jde použít - odpověď od generalissima:
"Ještě jsem o tom nepřemýšlel"
yourna_m napsal:2a. Teď v poslední době to bylo např. ukazuje mi její novou kabelku, já v legraci že když jí vidím tak si jí snad taky koupim, ona že ne, že budu nosit tu její...
Ty: "OK, ale budu z ní všechno platit Wink"

U nošení věcí, je to právě o kalibraci. Pokud budete mít 4 tašky, tak ty neponeseš všechny, ale rozdělíte si to a každý ponese 2, s tím že ty třeba vezmeš ty nejtěžší. Pokud jí budeš všechno nosit, budeš hodný kluk.

Mám kamarádku (27 let) teď už vdaná, jednou jsem jsem ji chtěl pomoct s taškou a ona, že to je dobrý, že je teď zvyklá, ale dřív nebyla, protože ji bývalý nosil všechno ... a zůstala s ním? Ne, je se současným, teď už manželem, se kterým se o nošení věcí dělí.
Příčinou rozchodu určitě nebylo jen samotné nošení tašek, ale myslím si, že to symbolizuje celkové chování obou ve vztahu (bývalého přítele a manžela).

yourna_m napsal:2b. Později mě napadlo třeba odpovědět: "A já ti nestačím?" nebo "Máš mě."
Pokud jsi ji nic nedal, je lepší zůstat u toho, že to neslavíš. Navíc u těch odpovědí by mohla odpovědět, že tebe má kdykoliv jindy, že to se nepočítá jako dárek.

yourna_m napsal:2c. Už dříve se mi stalo, že se mě jiná holka zeptala, jestli jí půjčím bundu (v dešti).
Ona chce bundu, aby nezmokla, ale pokud ji tu bundu pujčíš, tak zase zmokneš ty => podle mě nice guy.
Já bych řekl, že se půjdeme někam schovat. Nebo bych si maximálně bundu sundal a přehodil přes oba, sice by to nebyla nejlepší ochrana před zmoknutím, ale aspoň by mohla být sranda, jak by jste se snažili vejít pod jednu bundu a pak by mohl dopadnout i nějaký ten fyzický kontakt. Taková romantika v dešti pod bundou Very Happy

yourna_m napsal:2d. Jak reagovat, když má holka něco novýho (šaty, boty, kabelku, účes), sama na to upozorní a čeká pochvalu, nebo si o ní přímo řekne?
Nejlépe si toho všimnout předtím, než na to upozorní, ale aby si pak nebyl jak jeden můj známý, který jeho přítelkyni párkrát pochválil "novou věc", které ale nová rozhodně nebyla a slečna ji už nějaký ten pátek nosila Very Happy.

Pokud by si o to řekla, tak bych udělal asi něco podobného, co Someone radí v tématu Myslíš, že jsem tlustá?.
SomeoneCZ napsal:Občas se Ti může podařit ustát tvrzení, že to takhle nemůžeš objektivně posoudit - ať Ti zapózuje. Pak vytáhni foťák, nebo udělej kameru z rukou, a co se nestalo? Už tě netlačí ke zdi, ale hezky si hrajete a je
zábava... Rady jak na ST a pokrok ve vztahu Icon_smile Fotky už chválit můžeš - např. hru barev a stínů. Buď kreativní a hledej, jak neodpovědět, když ticho nebude stačit.
Neříkal bych, že jí to sluší nebo něco takového, to dělej jen výjimečně a ještě z vlastní iniciativy, ne pokud se na to ptá!

endow

Poeet p?íspivku : 39
Reputation : 3
Points : 12
Registration date : 15. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Rady jak na ST a pokrok ve vztahu Empty Re: Rady jak na ST a pokrok ve vztahu

Příspěvek pro Lvíče Tue Mar 10 2009, 20:56

- "Sluší ti to, i když jsi těhotná."
- "Já ale nejsem těhotná!" Evil or Very Mad

Smile

Lvíče

Poeet p?íspivku : 94
Reputation : 4
Points : 52
Registration date : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Rady jak na ST a pokrok ve vztahu Empty Re: Rady jak na ST a pokrok ve vztahu

Příspěvek pro SomeoneCZ Thu Mar 12 2009, 13:46

Ad 1. Tak až bude na koleji sama, zkus se inspirovat mýtem číslo 3.

Ad 2. Zkus si případné varianty testů nasimulovat dopředu a promyslet si vhodné odpovědi. Občas je také lepší neříct nic a jenom se usmát.

Ad 2a. Tohle taky může být jenom pošťouchnutí, které souvisí s něčím, co se mohlo stát pár hodin, nebo dnů dříve - soudím podle konstatování, že jsi nepochopil myšlenku.

Ad 2b. To už snad bylo lepší mlčet a nechat to být. Byl bys konzistentní.

Ad 2c. Záleží na situaci, ale obecně - proč bys měl být kvůli její blbosti nemocný?

Ad 2d. Zkus nějakou frázi z jejího oblíbeného (maximalizace pravděpodobnosti, že jí to pobaví) filmu, seriálu, která neurazí.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Rady jak na ST a pokrok ve vztahu Empty Re: Rady jak na ST a pokrok ve vztahu

Příspěvek pro generalissimuss Tue Mar 17 2009, 04:37

yourna_m napsal:Jak dál postupovat ve fyzickém přibližování? Chtěl bych získat zkušenosti, takže teď chci víc dát důraz na hlazení (je vždycky problém, že máme oba na sobě zimní bundy).
Paradoxman se u mě stává absolutní eskalační jedničkou tímto citátem: :-)
paradoxman napsal:..neni nutne sundavat svetr, staci mit ruce pod svetrem..
Dokonalé.
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Rady jak na ST a pokrok ve vztahu Empty Re: Rady jak na ST a pokrok ve vztahu

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru