SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pickup (Sociální dynamika a další klony)

+3
hokejista666
zoufalec
SomeoneCZ
7 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Pickup (Sociální dynamika a další klony) - Stránka 2 Empty Re: Pickup (Sociální dynamika a další klony)

Příspěvek pro Jack Tue Dec 09 2008, 00:03

Sa vam divim, ze mu este cosi vysvetlujete. On vase odpovede a vysvetlenia nechce, vari to nevidiet?

Jack

Poeet p?íspivku : 51
Location : Praha
Reputation : 1
Points : 6
Registration date : 11. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Pickup (Sociální dynamika a další klony) - Stránka 2 Empty Re: Pickup (Sociální dynamika a další klony)

Příspěvek pro SomeoneCZ Tue Dec 09 2008, 11:08

Ještě dříve než existoval PU byly k dispozici metody, které fungovaly. Byly a jsou veřejně dostupné. Otázkou je, jak snadno jsou dohledatelné. Nelze je však označovat za PU, aniž bychom nepřekrucovali historii.

....

A pak lidé, kteří na něm vydělávají, stvořili PU. Zákony tržní ekonomiky jasně říkají, že chceš-li aby lidé začali kupovat Tvůj produkt, namísto zdarma dostupného řešení, musíš je přesvědčit, že Ty nabízíš něco víc - něco lepšího. Tenhle problém pochopitelně nenastane, když se lidé nedozví o řešení zdarma, což by se s citacemi nevyhnutelně stalo.

Teprve od tohoto okamžiku mluvíme o tom, čím ve skutečnosti PU je. A už tady vidím, že hlavním cílem "přidané hodnoty" PU nebylo zvyšování zájmu ženy - tj. kořen skutečné (ne)úspěšnosti PU. A tohle se mohlo stát jak úmyslně, tak neúmyslně např. jenom proto, že nechápali, jak jsou citace důležité. Je jedno, co z toho to bylo - řešíme následky.

Nepoužívání citací je v přímém kontrastu s vědeckou metodou, kde jsou na denním pořádku. Protože člověka nutí, aby vymyslel něco skutečně nového a funkčního. Aby přidaná hodnota byla skutečně krokem vpřed, a ne jen lákadlem na zákazníky.

Lidé jako druh mají schopnost se učit. A kolik z těch, kteří mluví o úspěších s PU také hlásá "vyberu si z něho, co mě funguje"? Oni třeba vidí, jak PU funguje. Ale já vidím, jak postupně odbourávají "přidanou hodnotu" a začínají používat původní, efektivní metody. Je ironií, že ve skutečnosti PU nepoužívají, ačkoliv to hlásají. Přípisují mu kredit, který si PU nezaslouží. A tím zdarma dělají PR každému, kdo na PU vydělává.

Bohužel, tenhle systémový exploit je inherentní a funguje kdykoliv, kdy se řekne, že se používá PU. A je úplně jedno, jaké jsou skutečné úmysly a čemu se věří. Tohle je totiž něco, s čím byl PU stvořen.


Když to řeknu polopatě, pokud se nezabývám PU, ale metodami s odkazem na jejich původní znění, tak si ušetřím náklady na odbourání "přidané hodnoty PU". A to je ta výhoda. A řekl bych i důvod, proč mě čte tolik lidí, ačkoliv s mým pohledem na PU nesouhlasí.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Pickup (Sociální dynamika a další klony) - Stránka 2 Empty Re: Pickup (Sociální dynamika a další klony)

Příspěvek pro zoufalec Tue Dec 09 2008, 13:39

Lehký offtopic:
Pokud chci vědět, proč na mě spadlo jablko ze stromu, vystačím se starým dobrým Newtonem. Nemusím se pídit po gravitačních teoriiích, teorii relativity, superstrunách nebo kvantovce abych zjistil, proč Newton platí (a odkdy už neplatí). Pokud chci mít děti, můžu klidně věřit na čápa, pokud vím, že to tam občas musím ženský strčit (nebo někdo strčí za mě). Mé omezené poznání mi v životě může stačit (třeba protože se mi daří dobře, nebo jsem trotl se něco nového učit). Nebo se můžu pídít po dalším, nikdy nekončícím poznání.

Pokud někomu pickup opakovaně funguje k jeho spokojenosti, proč by to dál rozebíral? Chtěl úspěšně balit holky, ne vytvářet nějaký vědecký světový názor. Pokud někomu pickup nefunguje k jeho spokojenosti, může na něj zanevřít nebo pídit se dál po hlubší čistší pravdě.

Takže je volba Someona (a můj obdiv a dík), že zkoumá do hloubky, a volba ostatních, že jim (a můj dík za zveřejnění jejich názorů a zkušeností) pickup (byť by byl třeba úplně nesmyslný) funguje a jsou spokojeni.

zoufalec

Poeet p?íspivku : 90
Age : 50
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 10. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Pickup (Sociální dynamika a další klony) - Stránka 2 Empty Historicko-filozofická-offtopic otázka

Příspěvek pro SomeoneCZ Tue Dec 09 2008, 14:12

Motivací je spíš můj úžas nad opakováním se vzorů chování, které vidíme v historii - my máme podezření, možná to dokonce i víme, že je to špatné, ale nic s tím dělat nebudeme, protože nám to teď nic špatného nedělá. Teď nám to dokonce vlastně snad i vyhovuje...

Mnichovská dohoda -> obsazení Paříže -> bitva o Anglii -> Drážďany

Proč se na závěr některých filmů dává následující?
All that is necessary for evil to triumph is for a few good men to do nothing
Evil totiž může být i obyčejná blbost a pohodlnost. Otázkou je, co všechno můžeme z Ječné vystěhovat do Žitné Smile * Prostě se ptám, k čemu to celé spěje?


* Lenin je v Ječný, ale tady jsi v Žitný.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Pickup (Sociální dynamika a další klony) - Stránka 2 Empty Re: Pickup (Sociální dynamika a další klony)

Příspěvek pro zoufalec Tue Dec 09 2008, 18:08

To máš samozřejmě pravdu, o tom není pochyb (ty konkrétní historicko-politický věci neznám, o těch nemůžu nic říct). A pokud bysme tohle téma rozvinuli do konce, dospějeme k tomu, co jsem nakousl nedávno - k důkazu existence ďábla. On totiž jeden z projevů toho EVILu totiž je
obyčejná blbost a pohodlnost
. A jak píšou teologové zlo pramení z nevědomosti. Většina náboženství je sice zas různý mix manipulativních technik církevních hodnostářů, pravd, polopravd i nepravd. A vyznej se v tom prostý člověče. Pickup je pro mě paralela tohohle, asi proto jsem se k tomu vůbec dostal. Četl jsem super citát:

"Satanův nejzdařilejší plán ve světě spočívá v tom, přinutit lidi, aby popírali jeho existenci ve jménu racionality, nebo každého jiného systému myšlení, který směřuje ke všem možným výmluvám, jen aby nemusel doznat jeho působení."

Projev papeže 13.8.1986

Něco jako důkaz popření sebe sama kruhem :-))

zoufalec

Poeet p?íspivku : 90
Age : 50
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 10. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Pickup (Sociální dynamika a další klony) - Stránka 2 Empty Re: Pickup (Sociální dynamika a další klony)

Příspěvek pro Lvíče Tue Dec 09 2008, 20:49

Haha, buď měl papež opravdu smysl pro humor nebo se jednalo o neskutečného alibistu, pakliže to myslel vážně.

Lvíče

Poeet p?íspivku : 94
Reputation : 4
Points : 52
Registration date : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Pickup (Sociální dynamika a další klony) - Stránka 2 Empty Re: Pickup (Sociální dynamika a další klony)

Příspěvek pro endow Thu Dec 11 2008, 00:00

SomeoneCZ napsal:Ještě dříve než existoval PU byly k dispozici metody, které fungovaly. Byly a jsou veřejně dostupné. Otázkou je, jak snadno jsou dohledatelné. Nelze je však označovat za PU, aniž bychom nepřekrucovali historii.
Souhlasím, ale jak jsi psal, Otázkou je, jak snadno jsou původní metody dohledatelné (podle mě špatně) + navíc i kdyby je člověk hledal, tak stejně narazí na spoustu jiných, které ani PU nepoužil a které jsou taky špatné a nefunkční a proto stejně nakonec budeš muset vybírat jen ty funkční postupy stejně jako v PU.

Když to shrneme:
- Na jedné straně PU s různými postupy a radami - některé kontraproduktivní a zbytek funkční (i když zkopírované)
- Na straně druhé různé materiály z internetu (nefunkční) + původní metody (funkční)

Výsledek?
Podle tohoto srovnání nerozhodně (v obou případech nefunkční i funkční postupy), ale pokud by jsme chtěli původní materiály, musíme je hledat (na webu,...) a prokousávat se hromadami různých postupů - odpadu, kterého je daleko víc a je mnohem horší než "přidaná hodnota v PU" => Takže si všichni vyberou PU, kde to mají všechno pohromadě a někteří jsou za to ochotni i zaplatit (navíc ze začátku stejně nebudou tušit, že tam jsou nějaké nefunkční metody).

Jak z toho ven?
- Pokud člověk hledá vztah, jednoznačně vede The System a Teorie zájmu. Jenže ty používá méně lidí a to ze 2 důvodů: (1.) PU je více zmedializovaný => známější. A za (2.) TZ,TS vám na rovinu řekne (a popravdě), že není možné sbalit každou, ale PU tvrdí, že to možné je, takže přitáhne více lidí, kteří tomu budou slepě věřit.
- Ale v případě, že si někdo chce pouze užívat a balit slečny v klubech - v tomto směru TZ neobsahuje tolik informací (nevím jak TS,), zato PU rozebírá hlavně tuto část (i když pickupeři tvrdí, že PU je vhodný i pro dlouhodobý vztah - ale u toho se snad všichni shodneme, že v této kategorii je vhodnější TZ,TS) Takže v této oblasti budu "používat PU" - tím myslím funkční postupy, které si vyberu (třeba pomocí TZ/TS). -> Je to neférové vůči původním metodám, ale bohužel je to jednoduší a rychlejší cesta.

endow

Poeet p?íspivku : 39
Reputation : 3
Points : 12
Registration date : 15. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Pickup (Sociální dynamika a další klony) - Stránka 2 Empty Re: Pickup (Sociální dynamika a další klony)

Příspěvek pro Mike Thu Dec 11 2008, 03:02

Someone: Já už nevim chlape. Imho nemá vůbec cenu snažit se s tebou nějak domluvit. Přestože jsi vzdělaný člověk, tak prostě nepřipustíš kompromis, jsi od začátku tohohle topicu přesvědčen o svojí pravdě a v žádnym případě neuznáš že se pleteš. Ať už je to jakkoliv, každej se někdy splete;)

Ty tvoje kvaziargumenty vážně volají do nebe:-)

Mike
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pickup (Sociální dynamika a další klony) - Stránka 2 Empty Re: Pickup (Sociální dynamika a další klony)

Příspěvek pro Mike Thu Dec 11 2008, 03:29

Ještě dříve než existoval PU byly k dispozici metody, které fungovaly. Byly a jsou veřejně dostupné. Otázkou je, jak snadno jsou dohledatelné. Nelze je však označovat za PU, aniž bychom nepřekrucovali historii.

No a co? Jak už ti to mám říct? Kdyby tomu Newtonovi nespadla na hlavu hruška, nic by se nestalo, prostě by gravitaci objevil někdo jinej. Ale kdyby nikdo nesestavil dohromady pickup (z dostupných informací) tak já se k těm informacím nedostanu, chápeš? Stejně jako tisíce dalších lidí. Možná že někoho by bavilo prohledávat stovky sociologicky zaměřených spisů aby si sestavil svůj vlastní přehled o těchto technikách (mimochodem nikdo mu nebrání), ale já jsem zkrátka rád že je někdo sestavil dohromady, ušetří to spoustu času. A proč by za to nemohl brát peníze? A nějaký citace... prosimtě. Pickup nikoho necituje, pouze se nechá inspirovat myšlenkami nějakýho myslitele. Stejně jako takřka KAŽDEJ kdo vyslovil nějakou teorii.


Takže možnost volit, kterou neměli stejně, nebyla odrazem společnosti? Řekl jsi, že vztahy jsou za poslední tisíceletí zhruba stejné. Já ukázal, že nemáš pravdu. A i kdyby jsi to chtěl točit na zákonech v právním slova smyslu, je nutné si uvědomit, že jsou odrazem společnosti. Takže ani tudy cesta nevede.
Nic jsi mi neukázal, záměrně mě svádíš na falešnou stopu.


Lidé jako druh mají schopnost se učit. A kolik z těch, kteří mluví o úspěších s PU také hlásá "vyberu si z něho, co mě funguje"? Oni třeba vidí, jak PU funguje. Ale já vidím, jak postupně odbourávají "přidanou hodnotu" a začínají používat původní, efektivní metody. Je ironií, že ve skutečnosti PU nepoužívají, ačkoliv to hlásají. Přípisují mu kredit, který si PU nezaslouží. A tím zdarma dělají PR každému, kdo na PU vydělává.
Zajimavá teorie, avšak nepodložená a dle mého milná.

Zákonitosti zakódované v DNA? V DNA máš zakódovanou schopnost se učit, ne znalosti, které se teprve později naučíš - viz exteligence [1]. Mimochodem, kdybych uvažoval, že máš pravdu, tak je naprosto zbytečné se PU jakkoliv zabývat. Proč, když ho máme v DNA už od pravěku? Pak ale nechápu, proč tolik chlapů dostává kopačky, když to správné řešení mají v sobě. No, Miku, i tohle tvrzení vede do sporů s realitou.

Opět stavíš svou rádoby chytrou teorii na blbostech. Prosimtě kde jsem napsal, že máš v DNA zakodované znalosti? Nebo snad pickup? Co to píšeš za nesmysly? Mimochodem opět kvaziargumentace a svedení na falešnou stopu.


Bohužel, tenhle systémový exploit je inherentní a funguje kdykoliv, kdy se řekne, že se používá PU. A je úplně jedno, jaké jsou skutečné úmysly a čemu se věří. Tohle je totiž něco, s čím byl PU stvořen.
Opět nepodložené žvásty.

Když to řeknu polopatě, pokud se nezabývám PU, ale metodami s odkazem na jejich původní znění, tak si ušetřím náklady na odbourání "přidané hodnoty PU". A to je ta výhoda. A řekl bych i důvod, proč mě čte tolik lidí, ačkoliv s mým pohledem na PU nesouhlasí.
A já řikám že žádná přidaná hodnota neexistuje. Ukaž mi ji. Zkrátka stavíš svoje hlubokomyslné teorie na špatných základech. Já si sice vezmu z PU jen něco, ale můj kolega si z něj vezme něco jiného, co může být pro mě zcela nepoužitelné.Rozumíš mi? Ne :-D a teď hlavní otázka. Snažíš se mi porozumět nebo při čtení pouze hledáš slabá místa, koukáš kde bys mě chytil za slovo, abys mi vše naoko vyvrátil? Odpověz si sám. Já už se tomu jen směju.

Mike
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pickup (Sociální dynamika a další klony) - Stránka 2 Empty Re: Pickup (Sociální dynamika a další klony)

Příspěvek pro SomeoneCZ Thu Dec 11 2008, 14:33

Mike napsal:Snažíš se mi porozumět nebo při čtení pouze hledáš slabá místa, koukáš kde bys mě chytil za slovo, abys mi vše naoko vyvrátil?
Pokud si uvědomuješ, co vlastně píšeš, pak jde o manipulaci. V tomhle případě konkrétně o hraní na city, na smysl pro fair play. Ve skutečnosti po mě žádáš, abych ignoroval chyby ve Tvých tvrzeních. Protože pak bych pochopitelně nemohl nesouhlasit. Miku, když by jsi se obtěžoval podívat na seznam literatury na blogu, mohl by jsi pochopit, že já tyhle triky znám.

Ale jestliže skutečně věříš tomu, co píšeš...
Mike napsal:A já řikám že žádná přidaná hodnota neexistuje. Ukaž mi ji. Zkrátka stavíš svoje hlubokomyslné teorie na špatných základech.
Musím uznat, že kdybych byl náhodným čtenářem a nečetl můj předchozí komentář, kterému předcházelo dost jiných, tak bych se sám podivil, co to píšu. Jenže, já tam napsal, kde se ta "přidaná hodnota" vzala. Zákonům tržní ekonomiky se musel podřídit i Pickup.

Robert T. Carroll napsal:What is it that compels a person, past all reason, to believe the unbelievable. How can an otherwise sane individual become so enamored of a fantasy, an imposture, that even after it's exposed in the bright light of day he still clings to it--indeed, clings to it all the harder?

It is possible that those suffering from true-believer syndrome simply do not believe that the weight of the evidence before them revealing fraud is sufficient to overpower the weight of all those many cases of supportive evidence from the past. The fact that the supportive evidence was largely supplied by the same person exposed as a fraud is suppressed. There is always the hope that no matter how many frauds are exposed, at least one of the experiences might have been genuine. No one can prove that all psychic "miracles" have been frauds; therefore, the true believer may well reason that he or she is justified in keeping hope alive. Such thinking is not completely illogical, though it may seem pathological to the one admitting the fraud.

Zdroj


Endow to napsal pěkně realisticky, jenom bych doplnil. Věci, které fungují, se rozkřiknou celkem rychle - stačí, když se bude uvádět zdroj. Konečně, v jiné diskuzi jste to mohli vidět sami. Tohle je o lidech, kteří znalosti předávají dál. Kdo si myslí, že se citováním shodí, ten odsuzuje ostatní k tomu, aby se dál utápěli v jinak známých chybách.
Georges Santayana napsal:Those, who do not study history, are doomed to repeat it.

Čím jsem jsi ji získal, tím si ji také udržím. Není nutné, aby TS/TZ extra popisovaly club game, street game, seznamka game a jiné game. Ony už ty informace obsahují - jenom to není výslovně napsáno. Je ponecháno na míře inteligence čtenáře, kdy to pochopí. Což, pravda, není marketingově friendly...

Některé věci nejsou otázkou pohledu, ale morálky. A společnost, která nemotivuje své tvůrčí mozky, se sama odsoudila ke stagnaci, kterou posléze vystřídá degradace (600+ AP, 0 skutečných LTR). Nezůstane nikdo, kdy by byl motivován a ještě schopen s tím něco udělat.



A jelikož mě nebaví se o nějakých dalších 20 komentářů dál v budoucnu opakovat, tohle vlákno s ohledem na budoucí přehlednost uvedených myšlenek zamykám. Kdo chce pokračovat, založte si na to nové vlákno s příslušným odkazem.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Pickup (Sociální dynamika a další klony) - Stránka 2 Empty Re: Pickup (Sociální dynamika a další klony)

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru