SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli

+4
Jack
generalissimuss
SomeoneCZ
zoufalec
8 posters

Goto down

Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli Empty Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli

Příspěvek pro zoufalec Thu Jun 12 2008, 11:19

Proč byste měli věřit v dnešní době takové pavědě jako astrologie? Copak existuje pouze 12 lidských povah, odpovídajících velmi obecným popisům jednotlivých znamení? Nebudu tady vysvětlovat, že astrologie není zdaleka jen výklad slunečních znamení, jak je známe všichni, ale v potaz jsou třeba brát všechny ostatní planety, domy, konfigurace atd. Sám tomu nerozumím, i když mě to jeden čas zajímalo. Ve finále je jedno, jestli je astrologie funkční systém nebo nesmysl. Jsem přesvědčen, že každý zná vlastní znamení, jeho popis a - nezávisle na tom, jestli tomu věři nebo ne - se do toho popisu NEVĚDOMĚ stylizuje. Třeba já - jsem panna - podle popisu logická, chladná, puntičkářská, technicky založená. Tyhle základní rysy na mě celkem sedí, co na tom, že umím být i silně emocionální a vroucný a věci mám často v takovém bordelu, že leckdo nechápe. Lidi mě vidí podle toho popisu a pokud jim to zrovna nesedí, prostě to berou ne jako moje typické chování, ale v rámci rozptylu od normálu (tedy definice panny). Tím chci říct, že jsme v této oblasti jakousi obětí globální manipulace, stejně jako když do nás televize hustí reklamy o 106. Podle horoskopu se panna a lev k sobě nehodí?? Nojo, tak když to víme, tak možná podvědomě vyhledáváme důvody, proč to nemůže fungovat. Panna a býk jsou k sobě optimální? Super, podvědomě hledáme společné vlastnosti a cestu, jak spolu vydržet. Osobně se snažím opravdu na tohle nevěřit, ale snad o to víc mě to ovlivňuje. Asi jako strašidla, která sice neexistují, ale o to více působí.

zoufalec

Poeet p?íspivku : 90
Age : 50
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 10. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli Empty Re: Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli

Příspěvek pro Anonymní Thu Jun 12 2008, 12:40

Pro někoho je poznání strašákem a ohrožuje jeho zažité stereotypy, pro jiného je další cestou k osobnímu rozvoji...

Stačí si jen vybrat

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli Empty Re: Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli

Příspěvek pro SomeoneCZ Thu Jun 12 2008, 18:47

V tomhle ohledu jsem si u návštěvníků různých webů/časopisů, a jejich sekcí nejen o vztazích, všimnul zajímavého rysu. Hodně vysoké procento návštěvníků sice formálně žádá o radu, ale ve skutečnosti nechtějí nic měnit. Mají svůj názor a dané meze, ve kterých očekávají potvrzení svých slov.

Uvedený efekt není dán návštěvností, ale obsahem jednotlivých webů/časopisu, který si jejich redakce/provozovatel určuje. Častým poznávacím rysem je absence ochoty veřejně uznat vědecky podpořený fakt, že za magickými nápojii/pilulkami, věštěním, astrologií, atd. stojí v drtivé většině podvodníci a ty doplňují lidé, kteří doopravdy věří. Leckdy to dané weby/časopisu dokonce veřejně podporují, obhajují a provozují. Kam myslíte, že přijdou peníze lidí, kteří jim uvěřili? Evil or Very Mad

Nedávno jsem viděl v teleshoppingu Horsta, jak prodával zázračný krém na auto. Součástí byla názorná ukázka - když ho dáte na sklo, a zaprší - voda po skle zteče! No nekupte to.... Gravitaci už asi docházejí síly... Very Happy A navíc, láskyplně by jste mydlili meďáka jako Horst Cool Forma sdělení je důležitá.

Méně nápadnou variantou jsou horoskopy. Proč se v nich lidé tak snadno poznají? Protože používají např. techniku zvanou "Rainbow Ruse".
Ian Rowland ve Full Facts Book on Cold Reading napsal:Dokážete být ohleduplný/á k ostatním, pomoci jim v případě potřeby, ale občas, když jste k sobě upřímný/á, uvědomujete si, že někdy jednáte spíše z osobních důvodů.
Hodně nenápadně pak působí pseudovědecký přístup, protože příliš lidí nemá odborné znalosti, aby danou problematiku znali. Diskreditace a zneužívání dobrého jména vědy v tomto případě nese svoje ovoce - jenom ne vědcům.
Jiří Heřt v Proč jsem proti věštcům napsal:Vždyť žádný racionálně myslící člověk, který se seznámil s argumenty proti principům astrologie nebo grafologie, o ostatních věšteckých metodách ani nemluvě, nemůže v jejich smysluplnost a v účinnost věřit. Jistěže jsou mezi věštci blouznivci, kteří své metodě věří, ale jsem přesvědčen o tom, že věštící cikánka na vesnickém trhu právě tak jako vysokoškolsky vzdělaný astrolog dobře vědí, jak se věci mají.
Zajímavé čtení je zde:
A teď, když se člověk seznámil s argumenty, už je to jenom na něm. Zda si nechá svůj život řídit bludy a leckdy za to ještě bude platit jiným, nebo zda jim ke svému prospěchu nepodlehne.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli Empty Re: Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli

Příspěvek pro Anonymní Thu Jun 12 2008, 21:58

Prosímtě, Heřta zde necituj (ani jako odstrašující příklad Very Happy). On není
seriózní vědec, ale dogmatik, odmítající jakékoliv nové poznání, i když pro něj existují oficiální důkazy.
Obdoba středověkého inkvizitora. Přesně ten typ člověka, který zasedal v komisích podobných
té, která měla posoudit, zda podle Dr. Jánského existují krevní skupiny
či nikoliv (samozřejmě, že tenkrát prohlásili, že je to holý výmysl). Být
více vědců jako je on, tak dodnes svítíme svíčkami a jezdíme
na koňských povozech.
Vzpomínám si, jak jsme před několika lety byli na vědeckém semináři
uznávané kolegyně profesorky Bastidové z Francie, která nám přednesla
průběh a závěry několika vědeckých studií, dokládajících účinnost homeopatie i v
podmínkách in vitro, načež kde se vzal, tu se vzal, mezi publikem se
objevil pan Heřt, vstal, a prohlásil, že pro něj je to jen lež a výmysl
a nic z toho není pravda.
Část publika (samí lékaři) oněměla překvapením a od nás odvážnějších se mu dostalo takové salvy smíchu,
že se sebral a kvapem opustil sál.
Je ostuda, že takovýto člověk má tu drzost prohlašovat se za vědce a
dokonce vlézt do lékařské komory, kde "odborně" zkoumá efektivnost
postupů alternativní medicíny, kterou apriori odmítá a bere za to plat.

Osobně se astrologii věnuji přes 3 roky (jako hobby) a stejně jako v jiných oborech
zjišťuji, že aby něco fungovalo a přinášelo kvalitní výsledky, je nutno
znát celou problematiku opravdu do detailů, nikoliv na způsob zábavných horoskopů
v časopisech, generovaných počítačem a obsahujících polopravdy, v nichž se každý do určité míry
pozná. To není seriózní přístup.
Astrologie skutečně funguje, ale je jen málo lidí, kteří ji ovládají na patřičné úrovni,
i kvůli tomu, že neexistuje dostatečně kvalitní studijní literatura (zde v ČR).

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli Empty Re: Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli

Příspěvek pro SomeoneCZ Fri Jun 13 2008, 09:35

...its key concepts do not follow the laws of science (particularly chemistry and physics).
National Center for Complementary and Alternative Medicine, "Questions and Answers About Homeopathy", National Institute of Health, NCCAM Publication No. D183, April 2003
http://nccam.nih.gov/health/homeopathy/#q9

Nemusím citovat zrovna Heřta. Pro své názory má dost dobrý důvod.



We are now in a position to argue a surprisingly strong case against natal astrology as practiced by reputable astrologers. Great pains were taken to insure that the experiment was unbiased and to make sure that astrology was given every reasonable chance to succeed. It failed. Despite the fact that we worked with some of the best astrologers in the country, recommended by the advising astrologers for their expertise in astrology and in their ability to use the CPI, despite the fact that every reasonable suggestion made by advising astrologers was worked into the experiment, despite the fact that the astrologers approved the design and predicted 50% as the "minimum" effect they would expect to see, astrology failed to perform at a level better than chance. Tested using double-blind methods, the astrologers' predictions proved wrong. Their predicted connection between the positions of the planets and other astronomical objects at the time of birth and the personalities of test subjects did not exist. The experiment clearly refutes the astrological hypothesis.
Shawn Carlson, "A Double-Blind Test of Astrology", Nature 318, pp. 419 - 42, 1985

Shrnutí článku je zde http://psychicinvestigator.com/demo/AstroSkc.htm Mimo jiné, výše citovaná knížka Iana Rowlanda vysvětluje, proč astrologové zvolili právě 50%.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli Empty Re: Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli

Příspěvek pro generalissimuss Fri Jun 13 2008, 12:59

Pokud se s nějakou ženou seznamuji/poznávám, skrývám tyto fakta a v tomto pořadí: Podle znamení jsem blíženec, za dále jedináček, mám velmi špatný chrup, nosím břicho, mám vadné držení těla.. Smile

Je legrační, že znamení mě zdiskredituje více než cokoliv jiného z následujících položek.. Smile

U posledního vztahu jsem znamení tajil přes dva měsíce a jak jsem udělal dobře Smile Bavili jsme se o tom a pokud by to dotyčná věděla ze začátku, vztah by se mnou nikdy nenavázala.. Smile
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli Empty Re: Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli

Příspěvek pro SomeoneCZ Fri Jun 13 2008, 13:17

generalissimuss napsal:Pokud se s nějakou ženou seznamuji/poznávám, skrývám tyto fakta a v tomto pořadí: Podle znamení jsem blíženec, za dále jedináček, mám velmi špatný chrup, nosím břicho, mám vadné držení těla.. Smile

Je legrační, že znamení mě zdiskredituje více než cokoliv jiného z následujících položek.. Smile

U posledního vztahu jsem znamení tajil přes dva měsíce a jak jsem udělal dobře Smile Bavili jsme se o tom a pokud by to dotyčná věděla ze začátku, vztah by se mnou nikdy nenavázala.. Smile
Existenci tohoto jevu mohu jenom potvrdit. Jedna to dokonce utnula i poté, co jí nic nevadilo, až než zjistila, že podle astrologie si prostě nemůžeme vyhovovat. Do té doby to bylo OK. Tak jsem s ní zapředl diskuzi, jak se astrologie plete, abych měl jistotu, že tahle už mě chtít nebude. HB8 - jsem taky jenom chlap Very Happy
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli Empty Re: Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli

Příspěvek pro Jack Sat Jun 14 2008, 00:33

Prezradzat svoje znamenie je asi blbost. Ked prezradim, alebo necham na x-pokusov uhadnut, ze som ryba, situaciu to akosi ochladi.
Ani s cinskym horoskopom to nie je vyhra. "Svina" [podla niektorych pramenov] asi evokuje, ze mam spinu za nechatmi, a "Kanec" [podla inych pramenov] zenu totalne odradi.
Pritom ako ryba, tak svina su znamenia s uzasnymi vlastnostami.
...ziadne vsak typicke pre "alfa". Alfa znamenia su skor letne...

Jack

Poeet p?íspivku : 51
Location : Praha
Reputation : 1
Points : 6
Registration date : 11. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli Empty Re: Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli

Příspěvek pro waratah Mon Jun 16 2008, 01:41

Hmmm...o astrologii se taky zajímám, ne nějak extra do hloubky, ale něco o ní už vím. Je vždy strašně jednoduché odsoudit nějaký obor za pavědu, zvlášt když se daným oborem snaží přiživit stáda šarlatánů a využívají k tomu třeba rainbow ruse apod. Taky je pravda, že je třeba přihlédnout ke všem detailům konkrétního horoskopu - nezáleží jen na znamení, ale i na ascendentu a na mnoha dalších věcech...Další věc, která pak ovlivnuje daného člověka je výchova a celkové prostředí, ve kterém se pohybuje a zážitky a zkušenosti, kterými si musel projít..

Hlavní věc, kvůli které astrologii do určité míry věřím (tím myslím komplexní propočty se všemi náležitostmi, které k tomu patří) je, že jsem se hodně zabýval horoskopy slavných osobností - především vůdců a diktátorů. Např. jsem nenašel žádného diktátora ve znamení ryby, raka, býka, kozoroha, panny a váhy nebo vodnáře...
Zato je tam obrovská koncentrace ohnivých znamení střelec - Pinochet, Stalin, Franco - lev - Mussolini, Castro, Napoleon beran - Hitler, Chrusčov...
Zvlášt třeba příklad výbojné politiky Německa a celkový výraz jeho ideově-duchovního směřování od druhé poloviny 19. století až po druhou světovou dobře vyjadřují právě osobnosti - Bismarcka, Ludendorffa a Hitlera, což byli všichni tři typičtí berani - právě takové vlastnosti vyžadoval německý národ té doby. To je jeden z důvodů, proč horoskopy zcela nezatracuju...až mi někdo najde nějaké vůdčí osobnosti-diktátory v raku, rybě, tak si možná trochu poopravím názor Smile

waratah

Poeet p?íspivku : 30
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli Empty Re: Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli

Příspěvek pro Krém Tue Jun 17 2008, 13:24

2 waratah:

Pár protipříkladů:

Juan Perón -- Váhy
Alexandr Lukašenko -- Panna
Paul Biya (prezident Kamerunu) -- Vodnář

Stačí si projít wikipedii. To, že zrovna Tobě nejznámější diktátoři v dějinách mají "ohnivá" znamení ještě neznamená, že je na tom zbla pravdy Smile

Možná by jsi to měl lépe analyzovat. Sestavit tabulku co nejvíce diktátorů a pak začlenit nějak vztah mezi jejich sférou působnosti
a počtem mrtvých, dobu jejich vlády a pod., plus vymyslet další podobné faktory. Pak každého nějak kvantifikovat a sestavit histogram a podrobný popis metodiky, aby to mohli posoudit nezávislí oponentni. Možná by se měla použít i nějaká statistická metoda, která určí rozptyl a najde maxima v období trvání ohnivých znamení (jako potvrzení tvojí hypotézy).

Možná třeba evropští diktátoři jsou všichni narození v listopadu a prosinci jenom kvůli tomu, že 9 měsíců předtím je jaro, roční období ve kterém se hodně šukalo (v létě pak rolníci pracovali na polích a nebyl čas ani chuť), opět se nabízí otázka hlubší analýzy problému.

Pojď do toho, lidstvo čeká na takový důkaz!

Krém

Poeet p?íspivku : 14
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 12. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli Empty Re: Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli

Příspěvek pro waratah Tue Jun 17 2008, 15:19

Heh Very Happy ...to, cos uvedl, jsou pro mě sráči...muší váhy. Měl jsem to asi líp specifikovat - že jsem měl na mysli pořádné vůdce a ne každého pucfleka.

Problém je v tom, že se na to stejně jako ostatní odpůrci astrologie díváš jen zjednodušeným pohledem - posuzuješ ji jen podle toho, jestli některé ze dvanácti znamení zvěrokruhu přesně odpovídá popisu osoby, kterou posuzuješ - a takhle to samozřejmě nejde..když potom zjistíš, že posuzovaná osoba neodpovídá popisu daného znamení, tak si řekneš, že je to jen jeden z mnoha dalších bludů..ale i u astrologie jsou, stejně jako všude jinde, nesmírně důležité detaily..proto je při takových soudech důležité znát i ascendent a mnoho dalších věcí...

Horoskopům jsem taky dříve absolutně nevěřil, ale asi před čtyřmi, pěti lety jsem viděl dokument - o Keplerovi, Koperníkovi, de Brahovi a ukazovali v něm, jak se tito astronomové zároven zabývali i astrologií..a i když, myslím, že to byl Kepler, prohlásil o astrologii, že je jen služkou, která se musí postarat o svoji ušlechtilejší paní - astronomii, tak zároven taky ke konci života řekl, že už se do astrologie nechce moc míchat, protože by se až moc pletl Bohu do řemesla a podobný názor zastávali i ostatní jmenovaní..

Hlavní podstatou toho předchozího příspěvku bylo, že horoskopy úplně nezatracuju a uvedl jsem nějaké příklady, které to potvrzují

Jinak ta linie tří beranů v řadě Bismarck - Ludendorff - Hitler je podle mě celkem hodně zajímavá a každý historik, který zná jejich životopisy a tím pádem i chování, způsob vystupování, smýšlení, formu prosazování názorů apod., musí potvrdit, že se vzájemně dost podobali. Myslím, že třeba ryby nebo raci by takového přístupu na jejich postech už od přirozenosti nebyli schopni

Také by mě zajímalo, proč jsou tady na foru u lidí, kteří zveřejnili své datum narození znázorněné jejich čínské a zapádní znamení, když sám Someone je jejich odpůrcem..nejspíš je to asi na tomto druhu fora už v nastavení, ale myslím, že by to snad šlo nějak odstranit

waratah

Poeet p?íspivku : 30
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli Empty Re: Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli

Příspěvek pro SomeoneCZ Tue Jun 17 2008, 19:40


  1. Kdykoliv začali astrologové předpovídat v konkrétních termínech, vždy selhali dokázat své schopnosti. Viz např. odkazovaný článek z Nature. Sami doporučili nejlepší astrology, sami odsouhlasili postup k ověření předpovědi, sami zaručili alespoň 50% spolehlivost. A zase selhali.
  2. Je obrovský rozdíl mezi dnešní a středověkou astronomií. Dnes je už možné spočítat síly, kterými působí vesmírná tělesa. Roku 1975 se 186 předních vědců, včetně 16 nositelů Nobelovy ceny, podepsalo pod prohlášení, že astrologie nefunguje. Nejspíš pro to měli důvod Wink
  3. Nelze věřit všemu, co se kde napíše, nebo odvysílá. Jiřího Grygara už také označili za astrologa! Shocked
  4. Hledat souvislost v minulých událostech znamená projít natolik rozsáhlá data, že si v nich mohu s vhodnou interpretací najít, co chci. Pokud se hledalo objektivně, zase se shoda nenašla. Viz "Mars Effect".
  5. Co tu kdo o sobě zveřejní je jeho věc. Včetně možnosti použít ikonky znamení. Zakazování nikam nevede. Místo něj máte důkazy, že astrologie nefunguje. A dál už je to na každém z vás. Ona totiž funguje i autosugesce, též známá jako afirmace Idea
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli Empty Re: Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli

Příspěvek pro waratah Wed Jun 18 2008, 00:11

Nevadí mi, že tady ty ikonky jsou. Jen mě to překvapilo, když jsi jejich odpůrcem..

waratah

Poeet p?íspivku : 30
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli Empty Re: Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli

Příspěvek pro Krém Wed Jun 18 2008, 15:36

Tohle je přesný příklad toho, jak se nemá v dané situaci reagovat. Zkusím to trochu rozebrat.

waratah napsal:Heh Very Happy ...to, cos uvedl, jsou pro mě sráči...muší váhy. Měl jsem to asi líp specifikovat - že jsem měl na mysli pořádné vůdce a ne každého pucfleka.

Nejdříve jsi chtěl příklad diktátorů v daném znamení a když ti ho poskytnu, tak to jakoby zesměšníš. Ano horší příklady neř Hitler, Stalin nebo Pol Pot asi není možné najít.

waratah napsal:
Problém je v tom, že se na to stejně jako ostatní odpůrci astrologie díváš jen zjednodušeným pohledem - posuzuješ ji jen podle toho, jestli některé ze dvanácti znamení zvěrokruhu přesně odpovídá popisu osoby, kterou posuzuješ - a takhle to samozřejmě nejde..když potom zjistíš, že posuzovaná osoba neodpovídá popisu daného znamení, tak si řekneš, že je to jen jeden z mnoha dalších bludů..ale i u astrologie jsou, stejně jako všude jinde, nesmírně důležité detaily..proto je při takových soudech důležité znát i ascendent a mnoho dalších věcí...

Já nejsem odpůrce astrologie, jenom jí vůbec nevěřím, ale když se mě ženská zeptá v jakém jsem znamení řeknu Štír (ale jsem Střelec a Štír je kompatibilní skoro se všemi znameními narozdíl od Střelce). Možná je chyba v tom, že ty vlastnosti znamení jsou napsaný dost obecně, něco jako cold-reading. To je asi jako když má ženská v horoskopu napsáno, že dnešek je ideální den pro nákup obuvy. Jiné znamení nákup trička a dálší nákup doplňků. Skoro všechny rády nakupují a znamení na tom nic nezmění. Každý se v tom nějak pozná.

waratah napsal:
Horoskopům jsem taky dříve absolutně nevěřil, ale asi před čtyřmi, pěti lety jsem viděl dokument - o Keplerovi, Koperníkovi, de Brahovi a ukazovali v něm, jak se tito astronomové zároven zabývali i astrologií..a i když, myslím, že to byl Kepler, prohlásil o astrologii, že je jen služkou, která se musí postarat o svoji ušlechtilejší paní - astronomii, tak zároven taky ke konci života řekl, že už se do astrologie nechce moc míchat, protože by se až moc pletl Bohu do řemesla a podobný názor zastávali i ostatní jmenovaní..

V pohledu té doby to dnes nemůžeš vůbec posuzovat. Dřív zkoumali pohyb těles na obloze optickým dalekohledem, dneska máme radioteleskopy a spekrální analýzy hvězdného záření. Myslím, že spousta z těch astronomů, díky astrologii vydělávala na živobytí. Když astrolog ti předpoví neštěstí a ono se nestane -- je to proto, že se mýlil a nebo proto, že jsi znal svojí budoucnost a dokázal jí předejít?

waratah napsal:
Hlavní podstatou toho předchozího příspěvku bylo, že horoskopy úplně nezatracuju a uvedl jsem nějaké příklady, které to potvrzují

Je víc příkladů, které to potvrzují nebo těch které to vyvracejí?

waratah napsal:
Jinak ta linie tří beranů v řadě Bismarck - Ludendorff - Hitler je podle mě celkem hodně zajímavá a každý historik, který zná jejich životopisy a tím pádem i chování, způsob vystupování, smýšlení, formu prosazování názorů apod., musí potvrdit, že se vzájemně dost podobali. Myslím, že třeba ryby nebo raci by takového přístupu na jejich postech už od přirozenosti nebyli schopni

Také by mě zajímalo, proč jsou tady na foru u lidí, kteří zveřejnili své datum narození znázorněné jejich čínské a zapádní znamení, když sám Someone je jejich odpůrcem..nejspíš je to asi na tomto druhu fora už v nastavení, ale myslím, že by to snad šlo nějak odstranit

Třikrát beran náhoda Smile A mimochodem, úplně jsi zakecal a nereagoval na mojí navrženou metodiku kvantifikace a zjištění rozložení diktátorů v závislosti na znamení...

Krém

Poeet p?íspivku : 14
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 12. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli Empty Pucflek

Příspěvek pro Kolemjdo Wed Jun 18 2008, 15:58

Byl pucflek? Nebo je Cancer ohnivé znamení? Nebo došlo k nějakému posuvu v datech?
Nevím, ptám se.

Kolemjdo
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli Empty Gaius Julius Caesar

Příspěvek pro Kolemjdo Wed Jun 18 2008, 16:01

Vypadlo.

Kolemjdo
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli Empty Re: Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli

Příspěvek pro cervenacek Fri Jun 20 2008, 21:54

kdyz uz resime horoskopy, ikonky a virtualni realitu, nemohlo mi greenhorne uniknout, ze si jsi zmenil rok narozeni. scratch

cervenacek

Poeet p?íspivku : 105
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 23. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli Empty Re: Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli

Příspěvek pro hokejista666 Mon Jul 14 2008, 00:35

Já bych Ty horoskopy úplně nezatracoval, tedy aspoň ženy, které se snaží zjistit co jste za znamení, v sobotu se o to snažila jedna u mě, začal jsem odpovídat cca. po 4 sms na toto téma, slečně to trvalo cca. 40 sms, některé byly opravdu zoufalé Laughing a já jí vždycky tak hezky odpálkoval Twisted Evil.

Nakonec ještě volala, po 15 minutách jsem kapituloval, už mě to nebavilo a dorazil kamarád se dvěma holkama, tak jsem to potřeboval utnout. Myslím, že znamení, které asi není nejoblíbenější ničemu neuškodilo, naopak mohu-li soudit, zájem se zvýšil, protože si to slečna musela tvrdě zasloužit Smile.
hokejista666
hokejista666

Poeet p?íspivku : 202
Reputation : 4
Points : 33
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli Empty Re: Nevěříte partnerským horoskopům? Možná byste měli

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru