SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

parfem

4 posters

Goto down

parfem Empty parfem

Příspěvek pro svaty Sun Mar 16 2008, 18:24

Jakou roli hraje v kontaktu parfém (myslím parfém muže)? Jak moc se u značek platí za značku a jak moc za samotnou vůni? JAký parfém doporučujete?

svaty
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

parfem Empty to svaty

Příspěvek pro Noa Sun Mar 16 2008, 22:08

Ahoj, právě jsem se vrátila z Paříže a věř, že jsem polovinu času trávila ve všemožných parfumérkách :-D
Obecně - jako dívka - ti můžu říct, že parfém roli hraje. A to velikou. Zvlášť, když je v souladu s oblečením, typem člověka, konkrétní situací...
Samozřejmě, že u parfémů platíš značku, mnohdy fakt až směšný částky za "pár kapek"... Ale jsou i značky, které mají skvělé parfémy a může si je dovolit i student.
Předně bych ti radila nekupovat rovnou parfém, ale raději parfémovanou vodu. Češi to s parfémy moc neumí a pak to tak dopadá.. U parfému totiž skutečně stačí nanést jen kapku na určité body a hotovo, ne namířit a šplíchat a šplíchat a .. no na vlastní oči jsem to viděla jocolor

Nechci dělat nikomu reklamu, ale mně osobně se líbí Armani Code, ale jak jsem řekla, záleží jaký jsi typ. Jestli jsi student v riflích a mikině, nebo právník v kravatě.. Další můj favorit je Fahrenheit od Diora. Zbytečně protěžovaný mi přijde Hugo Boss..

Zajdi si kamkoli do parfumérky, vezmi si pár papírků, navoň si je různými vůněmi, poznač si co je co a vezmi si je sebou pryč. Zkoušej jak dlouho vůně vydrží, která se jak mění apod. Nejlepší by bylo zkusit je ale na kůži, takže na levé zápěstí jednu vůni, na pravé druhou a nech je tak celý den, uvidíš, která ti bude jak příjemná.

A poslední tip nakonec: nezkoušej víc vůní za den, u třetí, čtvrté už nepoznáš kvalitu ani rozdíl :-D
A úplně poslední tip: vyhlídni si vůni v obchodě, vyzkoušej a ve finále pořiď na internetu, vyjde to mnohem levněji :-)

Noa
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

parfem Empty Re: parfem

Příspěvek pro svaty Sun Mar 16 2008, 23:41

Kdybys ještě mohla upřesnit, tak na studenta věk 15 let, oblečení rifle, apod. Co by bylo ideální? 1) aby se mi zúžil výběr
2)tvému čichu přece jenom věřím víc než svému, protože je hlavní jak voním okolí, pokud sám sobě vyloženě nesmrdím

svaty
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

parfem Empty Re: parfem

Příspěvek pro dream Sun Mar 16 2008, 23:42

Souhlas s Noa.
Pokud je ti třeba 15, tak vůně alá Hugo Boss, Fahrenheit, není podle mne to pravé ořechové.To jsou vůně pro muže.
Taky záleží jestly si třeba fotbalista či skejták.Mimo jiné 15ti letým dívenkám bude vonět asi něco jiného než třeba 30ti leté ženě.
Další důležitá věc je: co člověk, to originál.Každému voní něco jiného a na každé kůži parfém reaguje trošičku jinak.
Na druhou stranu Fahrenheit je mezi "baliči" velice oblíben co já vím.
Hugo Boss Boss No.6 je už hodně profláklý.(V Londýně když vlezeš do busu tak Tě tato vůně vyloženě praští, ale to Tě trápit nemusí Very Happy )
Osobně si myslím, že pro mladé jsou vůně typu Lacoste Essential.

Jo a taky, bavíme se tady o parfémech (toaletní vody) v hodnotách cca 1500,-.Což si student může dovolit asi jen ztěží.Proto by bylo lepší se podívat spiš po typu Puma Aqua Man.

dream

Poeet p?íspivku : 34
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 13. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

parfem Empty Re: parfem

Příspěvek pro NoaNoa Mon Mar 17 2008, 09:48

to svaty:
no moc zkušeností s tímto věkem nemám, ale zkus něco svěžího, sportovního.. nic těžkýho! Koukej se po modrých, nebo zelených flakonech. Hlavně si to musíš jít sám ovonět.. zkus Sephoru, Marionnaud, Douglas, Fann.. tam všude si můžeš sám přivonět k čemu budeš jenom chtít :-)
a pokud jde o finanční stránku věci, být tebou využila bych svých narozenin, (vánoce jsou daleko), věřím, že většina tvého okolí uvítá, když si dárek navrhneš sám a oni nebudou muset koumat, co pro 15-letýho kluka ;-) a když i narozeniny budou v nedohlednu, prostě obejdi babičky, dědečky, do vůně bych totiž aspoň těch 1500 zainvestovala, nevím co bych mohla čekat od vůně třeba kolem 500 (ve stejném množství jako ta za 1500), přinejmenším by dřív vyprchala, zkysla, co já vím..

NoaNoa
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

parfem Empty Re: parfem

Příspěvek pro SomeoneCZ Mon Mar 17 2008, 21:03

Nejsem holka a v otázce módy jsem si nechal poradit od slečny z branže Smile Nicméně, pár postřehů:

  • Je-li možnost, vyplatí se investovat do lepšího parfému.
  • Zcela určitě platíš za značku, čím slavnější jméno tím pochopitelně víc. Nešel bych do parfémů, které mají slavné jméno odjinud. I kdyby to měl být drahý parfém Lamborghini. Ovšem, tohle je jenom můj pocit na základě starší zkušenosti s např. Antonio Banderasem (neoslnil).
  • Levnější parfém nebyl nikdy výslovně pochválen.
  • Nejlepší ohlas, výslovně a jmenovitě pochválen bez ohledu na zájem, měl Hugo Boss In Motion, na druhém místě se umístil opět Hugo Boss Hugo, třetí pak překvapivě obsadila Laura Biagiotti Roma Uomo.
  • Záleží i na ženě a na Tvém celkovém projevu, včetně vzhledu - přemýšlej o parfému jako o módním doplňku. Tedy lépe řečeno, nech v téhle oblasti některou přemýšlet za Tebe Very Happy Nejlépe starší 18let. Nevím jak moc by mohla např. 15letá slečna ocenit dražší parfém a i Noa má jiný vkus, než co jsem napsal (myšleno pozitivně;-).
Závěrem ještě dva postřehy:

  • Je to jenom moje hypotéza, ale pokud máš tu možnost, nech si poradit od slečny, se kterou se oba přitahujete po fyzické stránce, co by na Tobě ráda cítila. Podle mého názoru existuje vysoká pravděpodobnost, že i další slečně, se kterou se budete navzájem přitahovat, se bude líbit zhruba stejná vůně. Příjemnost vůně je subjektivní. Nakonec, až spolu budete jednou bydlet, stejně si nenápadně upraví Tvou vůni po svém dárkem Very Happy
  • Parfém je doplněk. Hlavní složkou je Tvé vystupování.

Zajímavé je, že Hugo a Roma Uomo mají v popisu cedrové a santalové dřevo. U In Motion je psáno vzácné dřeviny a chybí u něj mech. Wow, že by ke mě šlo nejlépe dřevo? Very Happy


Naposledy upravil SomeoneCZ dne Mon Mar 17 2008, 21:57, celkově upraveno 4 krát (Reason for editing : upřesnění zkušenosti s Antonio Banderasem)
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

parfem Empty Re: parfem

Příspěvek pro generalissimuss Tue Mar 18 2008, 01:53

Poté, co jsem absolvoval jeden z jednorázových tantrických kurzů, používám parfém jen do práce, u partnerky téměř nikoliv. Co se stalo? Smile

Ten večer jsme si vybírali partnerku (a obráceně) se šátky na očích - jen na základě čichu. A to jsme se učmuchávali úplně všude/všechno Smile I podpaždí, nebo nohy Smile

S podivem jsem zjistil, že mi voněla nejvíce partnerka, která není vůbec naparfemovaná a když jsme si sundali šátky, další šok - ta dotyčná mě před tím okamžitě zaujala, jen co jsem vstoupil do dveří a prvně jsem jí zahlédl.

I ona si mě chtěla původně vybrat. Od té doby jsem udělal na toto téma x pokusů a dnes mám jistotu, že když voním partnerce i totálně zpocenej třeba z volejbalu, jsme tělesně kompatibilní.

Kdybych to nezkusil, nikdy bych nevěřil, jak může zpocenej chlap ženu až extrémně vzrušovat. Podmínka je samozřejmě kompatibilita. Dnes to používám jako test.
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

parfem Empty Re: parfem

Příspěvek pro endow Thu Mar 20 2008, 00:29

dnes mám jistotu, že když voním partnerce i totálně zpocenej třeba z volejbalu, jsme tělesně kompatibilní
Zajímavé! Jen mít odvahu to vyzkoušet.Cool

S podivem jsem zjistil, že mi voněla nejvíce partnerka, která není vůbec naparfemovaná
Něco na tom určitě je, ale zase na druhou stranu -> Znám Slečnu, která se voní jen decentně parfémem se svěží vůní (zřejmě nějaká ovocná vůně) a ta její vůně mě opravdu dost přitahuje.

V každém případě záleží na člověku a hlavně na výběru vůně, aby k němu/ní pasovala, aby se to s ní nepřehánělo a aby zvýraznila osobnost a kouzlo člověka. Jak psal Someone - je dobré si poslechnout názor i někoho jiného (samozřejmě nejlepší bude rada od přítelkyně).

btw: Když už se tu bavíme o tom jaký parfém, tak můj názor na parfémy určené ženám - nemám rád intenzivní, sladké vůně. Zato takový svěží, lehký parfém to je podle mě to pravé.


Naposledy upravil endow dne Fri Aug 29 2008, 23:04, celkově upraveno 2 krát

endow

Poeet p?íspivku : 39
Reputation : 3
Points : 12
Registration date : 15. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

parfem Empty 2 endow

Příspěvek pro generalissimuss Thu Mar 20 2008, 18:07

Jasně. Jedna má bývalka mne utáhla na jasmínovou vůni, kterou měla na jednom přesném místečku za krkem..
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

parfem Empty Re: parfem

Příspěvek pro svaty Thu Mar 20 2008, 19:35

Tak mě ještě napadá, když se myšlenkami vrátíme k Hugo Bossovi, jsou ty parfémy moc známé a profláklé? Byl bych rád, kdyby se vyjádřilo co nejvíc lidí, aby měl výsledek "ankety" nějaký smysl. díky

svaty
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

parfem Empty Re: parfem

Příspěvek pro SomeoneCZ Thu Mar 20 2008, 20:13

Pozor, začínáš přikládat parfému větší vliv, než jaký ve skutečnosti má. Žádná holka si neřekne "Ten ale zajímavě voní, takovou vůni ještě neznám. A proto s ním půjdu na rande.". U normální ženy nejprve zaboduješ svou péči o vzhled, pak příjemnou vůní a teprve na konci seznamu bude řešit, jak moc je vůně profláklá. Kolik z nich kupuje profláklý Channel No. 5? Wink

Celkově o Tvém úspěchu rozhoduje:

  • Tvá fyzická přitažlivost pro ni, protože se jedná o nutnou podmínku existence kladného zájmu
  • Sebevědomí, tj. sebeúcta, sebedůvěra a nebudeš se o ni snažit za každou cenu (challenge)
  • Humor - jsi-li zábavný, jsi podle ní i sebevědomý
  • Chování gentlemana, které zahrnuje i sebedůvěru (ne namyšlenost)
  • A zda dáš najevo, že jste spolu, respekt vůči ní a že sem tam přijdeš i s romantickým gestem (dávkovat velmi opatrně!)
Jak vidíš, parfém se do hlavních bodů nepropracoval. Přemýšlet, zda jsi o ni nepřišel kvůli výběru Fahrenheit vs. In Motion je naprostý nesmysl.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

parfem Empty Re: parfem

Příspěvek pro svaty Thu Mar 20 2008, 20:17

Jestli to vypadá tak, že začínám parfému přikládat příliš velký zájem, tak to není pravda. Ale zkouším ke zvýšení sebevědomí placebo efekt(PE), tím myslím třeba vikingský amulet(skrytě nošený, nemám ho kvůli PE, který by mi pohol s holkama ale obecně), ostatní detaily a teď bych chtěl placebo efekt znásobit ještě dobrým parfémem, a čím víc si o tom parfému budu myslet, tím míň se budu bát.

svaty
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

parfem Empty Re: parfem

Příspěvek pro svaty Thu Mar 20 2008, 20:18

ne zájem ale důraz, omlouvám se

svaty
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

parfem Empty Re: parfem

Příspěvek pro SomeoneCZ Thu Mar 20 2008, 20:42

Tak pozor, co je placebo? Příkladem polkneš lék. Než se tímhle způsobem dostane do krevního oběhu, potrvá to alespoň 20minut. Někteří lidé však pociťují účinky už dříve a tedy se prokazatelně jedná o placebo efekt. Naopak, lidé, kteří si tohle uvědomují, zmíněnému placebo efektu nepodléhají. A teď pointa Smile Nemůžeš zároveň podléhat placebo efektu a zároveň vědět, že je to jinak.

Pokud si vybereš kvalitní parfém, máš důvod k větší sebejistotě, protože jsi prokazatelně udělal něco pro zvýšení svých šancí. To s Tebou souhlasím.

Je to jenom formální připomínka, ale na druhou stranu bys mohl spadnout do extrému, kdy se budeš zbytečně nervovat, zda jsi vybral opravdu ten správný.

Situaci nezvládneš díky náhražkám, ale díky svým schopnostem. Tohle když si uvědomíš, jsi rázem mnohem dál, protože na sebe se můžeš vždy spolehnout. Příkladem, jdeš zcela nepřipraven po ulici, obyč. parfém, žádný amulet a uvidíš pěknou holku. I tak ji můžeš zkusit sbalit. Neprohraješ, protože Tě odmítne, ale vyhraješ, protože jsi to zkusil Wink Pomocné berličky Tě budou vždy jenom zpomalovat. No, začínám to brát jaksi filozoficky Smile
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

parfem Empty Re: parfem

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru