SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sebevědomí, sebedůvěra, sebejistota, sebeúcta

2 posters

Goto down

sebevědomí, sebedůvěra, sebejistota, sebeúcta  Empty sebevědomí, sebedůvěra, sebejistota, sebeúcta

Příspěvek pro Petra Sat Nov 13 2010, 15:49

Ahoj,

zajímá mě jestli je nějaký rozdíl mezi pojmy sebevědomí a sebedůvěra.
Popřípadě ještě mě napadá sebejistota, sebeúcta.


Já to nikdy nerozlišovala, ale všimla jsem si že někteří lidé tyto pojmy nevidí jako synonyma. Když ale hledám vysvětlení, kde je ten rozdíl, tak ho nenacházím. Protože mě to zajímá, půjčila jsem si z knihovny knihu kterou napsal Ján Praško (ostatní tituly které měly v názvu sebevědomí či sebedůvěra byly rozpůjčované), no a tam se střídavě hovoří o sebevědomí a o sebedůvěře ...aniž by se to nějak rozlišovalo.



Je tu někdo kdo by mi to mohl nějak objasnit ?

Díky.

Petra

Poeet p?íspivku : 78
Age : 43
Reputation : 3
Points : 85
Registration date : 14. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

sebevědomí, sebedůvěra, sebejistota, sebeúcta  Empty Re: sebevědomí, sebedůvěra, sebejistota, sebeúcta

Příspěvek pro SomeoneCZ Sun Nov 14 2010, 21:30

Je Smile

Sebeúcta - jak moc si vážíš sama sebe. Např. nebudu prodávat placebo nápoje lásky, kurzy balení žen založené na selektivních důkazech, ani se nebudu živit alternativní medicínou, protože nepovažuji za správné lhát lidem (že to funguje, ačkoliv jsem byl seznámen s důkazy o opaku).

Sebedůvěra (sebejistota, sebevědomí) - jak velkou důvěru máš ve své schopnosti. Např. nebudu prodávat placebo nápoje lásky, kurzy balení žen založené na selektivních důkazech, ani se nebudu živit alternativní medicínou, protože si nemyslím, že bych dokázal přesvědčivě lhát lidem (že to funguje, ačkoliv jsem byl seznámen s důkazy o opaku).
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

sebevědomí, sebedůvěra, sebejistota, sebeúcta  Empty Re: sebevědomí, sebedůvěra, sebejistota, sebeúcta

Příspěvek pro Petra Sun Nov 14 2010, 23:10

.
.

Very Happy

No to jsem se toho "dozvěděla" teda ! lol!

Praško to evidentně považuje za synonyma. Přitom na netu jsou články, kde se "jakýsi kdosi" (?) snaží objasnit ten nebetyčný rozdíl mezi sebevědomím a sebedůvěrou, ale podle mě je to leda motanice, která vůbec nic nerozlišuje. Jakoby to psal hotentot. jocolor

Petra

Poeet p?íspivku : 78
Age : 43
Reputation : 3
Points : 85
Registration date : 14. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

sebevědomí, sebedůvěra, sebejistota, sebeúcta  Empty Re: sebevědomí, sebedůvěra, sebejistota, sebeúcta

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru