SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV

+2
paradoxman
Eivind
6 posters

Goto down

Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV Empty Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV

Příspěvek pro Eivind Mon Dec 01 2008, 19:19

Nástrahy nevědomí – část IV

Nepřijetí mužství aneb otec v exilu

PoutníkToto téma je další z několika základních mylných přesvědčení našeho Nevědomí, která nám mužům dokáží udělat v životě nepěkný zmatek. Nepřijetí (anebo také zavržení) mužství je nerozlučně spjato s fixací na matku, avšak není s ní totožné. Je výsledkem velmi raného rozhodnutí, kdy matce je přiznána obrovská moc a zároveň otec je zavrhnut jako nevyhovující. Otec má jednu zcela nezastupitelnou roli: představuje pro malého kluka jakousi bránu do vnějšího světa. Zatímco matka má spíše vyživovací a ochranitelskou funkci, otec je zase tím, kdo vzbuzuje zvědavost a touhu po dobrodružství za hranicemi bezpečné zóny rodného domu. A zpravidla také vládne některými dovednostmi, které mu umožňují ve vnějším světě obstát. Pro malého kluka je tedy v tomto směru hrdina. Toto uznání užitečnosti otce nepřichází hned a také ne jednoduše. Vývoj probíhá v několika fázích, které si popíšeme jen stručně, protože naším zájmem není popisovat různé rodinné romány, nýbrž realitu vnitřního světa dospělého muže. A tato vnitřní realita může být ve skutečnosti realitou pětiletého chlapce, který učinil nějaké osudové rozhodnutí, které mu teď neslouží k ničemu dobrému. Je tedy fixován v nějakém vývojovém stádiu a nemůže dál.

Fixace na matku je v určitém věku normální. Postupně se ale oslabuje, až se téměř vyruší. K prvnímu takovému oddělení dochází okolo šesti let. Poté, co si malý hoch odžije svůj velký oidipovský konflikt s otcem a zjistí, že nad ním nemůže vyhrát, přikloní se na jeho stranu a snaží se být jako on. To se děje za předpokladu, že otec i matka se chovají "dosti dobře". Nemusím však nijak zvlášť připomínat, že kolikrát tomu tak vůbec není. Otec může být ve své roli nefunkční, anebo má matka nějaký zvláštní zájem, aby syn zůstal v závislosti (zpravidla nenávist vůči svému manželovi). Syn potřebuje otce právě kvůli tomu, aby se od matky odpoutal, sám to nedokáže. Pokud jeho vnitřní reprezentace matky je "obrovská" (tedy obsazená velkým množstvím libida) a reprezentace otce je slabá nebo zavrženíhodná, popř. budící hrůzu, jen sotva se může chlapec identifikovat se svým mužstvím. Zůstává tak uvězněn v ženském světě se všemi z toho plynoucími negativními důsledky. Otec (ve smyslu vnitřní reprezentace) je ten, jenž ukazuje cestu k expanzi do světa. Tato expanze může mít řadu podob. Od učení se mužským expertním dovednostem (řízení auta, ovládání počítače, svařování COčkem...), přes vedení druhých lidí až po "dobývání" žen. Ženské hodnoty a dovednosti jsou zcela jiné kvality a pro muže nejsou až tak nápomocné. Pokud je otec zavrhnut jako špatný a fixace na matku se udrží v nesmyslné míře, po čase syn zjistí, že je to pro něho strašlivá přítěž. V opravdovém světě už není možné se schovat mámě pod sukni. A vypuzený otec začne být postrádán. Jenže k opravdovému otci už možná není možné najít cestu, proto začne být hledán v různých náhražkách.

Malá odbočka ke Starému Zákonu: Je jen jeden Bůh - všemocný Bůh otec. Je ochraňující i trestající (a ne vždy spravedlivý). Je však nemožné ho neposlechnout. A je též evidentní, že na ženy se dívá jako na podřadné bytosti. Tento biblický obraz naprosto neodpovídá realitě typické židovské rodiny, v níž je vládcem domu matka a otec je slaboch. Dokonale to však ukazuje naléhavou potřebu silného mocného otce, který by syna vyzbrojil do nebezpečného světa a odřízl od svazujícího světa matky. V Bibli je takových "otců", s nimiž se lze ztotožnit, celá řada. Dnešní člověk ale v Bibli útěchu zpravidla nenajde, protože Bůh je pro něho mrtev. Kde tedy náhražku za zavrženého vnitřního otce hledat?

Může to být někdo z okolí, koho je možné nějak obdivovat, nebo nějaká celebrita - guru. Na tyto "otce" muž rád naváže své libido a nazpět očekává nějakou sílu, která mu má pomoci se svými těžkostmi (např. se ženami). Za normálních okolností by sílu čerpal ze sebe samého na základě identifikace s otcem a svých reálných schopností. Takto však dochází k tomu, že nedokáže objektivně posoudit své reálné schopnosti. Vědomí vlastní ceny se odehrává výhradně prostřednictvím "náhradních otců", kterým dá tu moc, že ho buďto ocení, nebo zavrhnou. Způsobů, jak si získávat ocenění je spousta. Jedno mají však společné. Jedinec to nedělá pro sebe a protože ho to baví samo o sobě. Dělá to pro někoho jiného, s více či méně vědomou touhou se mu zalíbit.

Vyloučený vnitřní otec má jednu nepříjemnou vlastnost: To, že byl vypuzen, se mu nelíbí a má tendenci se mstít. Výsledkem tohoto stavu může být všeprostupující těžko zdůvodnitelná úzkost v různých situacích, které by mohly mít s otcovským světem něco společného. Jedna z těch situací, které nás zajímají, je právě balení žen. Jednak není možné se chovat dost mužně (mužství bylo odvrhnuto) a za druhé tam může být právě strach z pomsty za to, že dělá něco nedovoleného. Když k tomu přičteme ještě fixaci na matku, máme krásné vysvětlení, proč se mnozí "chlápci" chovají při balení žen jako naprostí zoufalci.

Někdy je vážně těžko pochopitelné, jak relativně hezký chlapec, který má normální kamarádské vztahy, je tváří v tvář dívce, která ho zajímá, jako mozku zbavený. A jen sotva se to dá vysvětlit nedostatkem sociálních dovedností, když před klukama žádnými panickými úzkostmi netrpí. Vůbec nemá ponětí, o čem si povídat a jak postupovat. Potřebuje „manuál“. Není to však způsobeno nějakou totální nevědomostí, protože většinou se už dříve mezi dívkami pohyboval a nějak s nimi komunikoval (byť by to třeba jen sestra byla) a něco z toho by mohl využít. Jenže všechny dovednosti ohledně žen jsou jakoby zablokovány, jsou nedostupné. Patří totiž k oněm mužským dovednostem. Naštěstí má ale třeba dobře nacvičené ženské komunikační dovednosti (na které se zavržení nevztahuje). Lze jich využít k balení? Mnozí se domnívají, že ano. Být dobrým posluchačem, hodně chválit, vyptávat se, snažit se ze všech sil pochopit druhého a jeho emocionální stav zrcadlit ve svém výrazu tváře. To je malý výčet toho, co běžně ženy dělají, mají-li o svůj protějšek zájem. Nechci tím říci, že byste měli zrovna dělat pravý opak, ale zkušenosti mnohých (třeba i tady na fóru) vypovídají o tom, že budete nejspíše vyhodnocen jako „hodný trouba“.

Ženy ale nad tímto chlapcem mají velikou moc a přitažlivé pro něho jsou. Nezřídka je jednoduše sbalen a bez odporu se podrobí nadvládě své partnerky. (Ale ne vždy mu je to příjemné.) Už je vám asi jasné, že takovému chlápkovi přijdou neskutečně svůdné jakékoli manipulativní techniky, které mu slibují úspěch u žen. Sám sebe příliš měnit nemusí, stačí když to zahraje. Ale vnitřně moc dobře ví, že tomu tak není a jeho velkolepý podvod jednou praskne. A pak dojde k trestu (depresi). Kdo netuší, o co jde, vřele doporučuji přečíst Hru od N. Strausse a zaměřit se na velkolepou postavu Mysteryho jako vystřihnutou z řeckých tragédií. Jeho vzestup a pád a všeprostupující touha po mužském uznání (ženy byly k němu jen prostředkem) slouží jako krásný příklad syndromu zavrženého otce.

Jak z toho ven?

Jestliže zjistíte u sebe, že máte neuspokojivý vztah se svým otcem, je na místě si připustit, že máte obrovský problém. A to i tehdy, když se k vám choval bůhvíjak špatně a vaši nenávist si plně zaslouží. V prvé řadě je docela dobře možné, že obraz otce je jednostranný a že některé věci z minulosti mohly být i trochu jinak. A pak taky, že nenávistí k otci si škodíte akorát sami. Je pravda, že některé vztahy nelze změnit k lepšímu (a nebo jen nepatrně). Jde o něco trochu jiného: Začlenit mentální reprezentaci otce do svého psychického světa jako přínosnou a užitečnou postavu. To neznamená, že ho začnete najednou milovat a uctívat (pokud jste to doteď nedělali), ale že si z něho vezmete některé pro sebe přínosné vlastnosti, dovednosti a vzorce chování a začleníte je do svého Já jako právoplatné součásti. A věřte tomu, že jakýkoli otec (i ten nejhorší na zeměkouli) má v sobě něco, co je užitečné nebo chvályhodné. Docela hezky je tohle téma znázorněno v animovaném filmu Simpsonovi. Hlavní poselství tohoto díla je, že každý z nás máme jenom jednoho tátu a nahradit ho prostě nelze. Je však možné z toho vytěžit to nejlepší možné.

Literatura:
Yablonsky, L.: Otcové a synové, Praha, Portál, 1995
Freud S., Sebrané spisy, Praha, Psychoanalytické nakl., 1996
Strauss, N.: Hra, Praha, Argo, 2007
Foto: Ivan Dědek Šmíd: Poutník, http://www.smidivan.cz/


Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 45
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV Empty Re: Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV

Příspěvek pro Jejda Thu Dec 11 2008, 20:58

Pěkný článek, ale toto "realitě typické židovské rodiny, v níž je vládcem domu matka a otec je slaboch." má být co?
Jinak krásný symbolický film o hledání ztraceného otce a chybějícího kusu duše je Návrat, 2003, Andrej Zvjagincev.
Kleo: Otec vtrhne do života dvou bratrů, pro které je táta už jen mýtus a fotografie, která ale nic moc nepotvrzuje. Dva bratři, jako by dvě půle jedné osobnosti: jedna touží po mužské autoritě, přijímá ji vděčně i s rozkazy, fackami, nevzdoruje, podřizuje se jak zbloudilá ovečka, která byla opět nalezena. Druhá klade otázky, nevěří, nepřijimá, protestuje, křičí a přitom by tolik chtěla opak. Je zvláštní, že o co míň se vysvětluje a objasňuje, o to víc jsme vtaženi, okouzleni a zaskočeni

Jejda
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV Empty Re: Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV

Příspěvek pro Eivind Mon Dec 15 2008, 00:27

Díky! To o realitě typické židovské rodiny jsem vzal z výzkumu sociologa Lewise Yablonskiho (sám byl žid) v uvedené knížce. Srovnával tam způsoby výchovy u černochů, židů, hispánců atd. v USA. Vyšlo mu tam, že v typické židovské rodině je sice otec tím, kdo vydělává, nicméně doma vládne matka, často pomocí citového vydírání. Přiznám se, že jsem z toho výzkumu vyvodil neopodstatněný závěr, že tomu tak bylo i v počátcích dějin Hebrejců. Takže se jedná jen o domněnku, která nemusí být nutně pravdivá. Nicméně i pokud by se tento "problematický" odstavec vypustil, význam článku by se nijak nezměnil.

Ten film vypadá zajímavě, ale neslyšel jsem o něm. Zkusím ho někde sehnat. Díky za tip.

Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 45
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV Empty Re: Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV

Příspěvek pro paradoxman Mon Dec 15 2008, 00:40

Tohle je ten film: http://www.csfd.cz/film/155545-navrat-vozvrashcheniye/ a dá se stáhnout na torrentech Wink

paradoxman

Poeet p?íspivku : 60
Age : 41
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV Empty Re: Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV

Příspěvek pro netto Mon Feb 01 2010, 16:36

Super článek, navíc vyloženě můj případ Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV Icon_smile

netto

Poeet p?íspivku : 15
Reputation : 0
Points : 19
Registration date : 31. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV Empty Re: Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV

Příspěvek pro Petra Tue Aug 17 2010, 22:16

Moc pěkný článek. Chybí mi tam však, jaké má pak pro člověka důsledky když je a nepřestane být "hodným troubou". Konkrétně jakým způsobem se pokřiví jeho partnerký vztah (v tomto případě se samozřejmě o žádné partnerství nejedná, spíš o jakousi formu náhrady za partnerství). Jaký typ žen je ochoten žít s "hodným troubou" a jakou k tomu může mít žena motivaci ? Zralá žena do takového rádobypartnerství nevstoupí, jaké vlastnosti musí tedy mít žena, aby pro ni takový muž mohl být zajímavý. Co si ti dva vyměňují ?

Zkrátka trochu praktičtější příklady. Takhle mi to přijde hodně teoretické study , ale člověk si hnedka nemusí vybavit k tomu nic moc konkrétního. Jinak dobrá práce.


Naposledy upravil Petra dne Tue Dec 14 2010, 22:15, celkově upraveno 1 krát

Petra

Poeet p?íspivku : 78
Age : 43
Reputation : 3
Points : 85
Registration date : 14. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV Empty Re: Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV

Příspěvek pro Taller Sat Sep 25 2010, 16:24

Já bych řekl, že důvod, proč žena zůstane s hodným troubou může být:
- zlatokopectví
- potřeba mít zázemí pro (již existující) děti
- smíření s aktuálním stavem (například velmi negativní zkušenosti s opačným extrémem)

Taller

Poeet p?íspivku : 12
Reputation : 0
Points : 13
Registration date : 18. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV Empty Re: Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV

Příspěvek pro Petra Sun Sep 26 2010, 16:45

Aha, takže jedním slovem - ZOUFALSTVÍ.

Petra

Poeet p?íspivku : 78
Age : 43
Reputation : 3
Points : 85
Registration date : 14. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV Empty Re: Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV

Příspěvek pro leprikon Thu Dec 02 2010, 19:59

Freude Freude, vždycky na tě dojde. Bezva článek. Úplně mě zamrazilo, kolikrát jsem se v tom našel.

leprikon

Poeet p?íspivku : 2
Reputation : 1
Points : 3
Registration date : 02. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV Empty Re: Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV

Příspěvek pro Eivind Sat Jan 01 2011, 22:34

Petra napsal:Moc pěkný článek. Chybí mi tam však, jaké má pak pro člověka důsledky když je a nepřestane být "hodným troubou". Konkrétně jakým způsobem se pokřiví jeho partnerký vztah (v tomto případě se samozřejmě o žádné partnerství nejedná, spíš o jakousi formu náhrady za partnerství). Jaký typ žen je ochoten žít s "hodným troubou" a jakou k tomu může mít žena motivaci ? Zralá žena do takového rádobypartnerství nevstoupí, jaké vlastnosti musí tedy mít žena, aby pro ni takový muž mohl být zajímavý. Co si ti dva vyměňují ?

Zkrátka trochu praktičtější příklady. Takhle mi to přijde hodně teoretické study , ale člověk si hnedka nemusí vybavit k tomu nic moc konkrétního. Jinak dobrá práce.


Petro, díky za ocenění, pokusím se na to odpovědět a trochu to převést na praktický partnerský život (byť článek byl primárně určen pro kluky, aby ukázal jeden ze způsobů pokřivení vnímání reality). O partnerském vztahu se samozřejmě mluvit dá, protože se jedná o zcela dobrovolné spojenectví za účelem čehosi. Pouze tam může chybět erotické pnutí. Zkušenosti druhých nás učí, že hodní troubové začnou být pro ženy zajímaví zpravidla po 25. roce života (ženy!) nebo ještě později. V tu dobu už mají za sebou pět i více vztahů s různými "netrouby", mnohdy však nezodpovědnými frajírky, gaunery či notorickými flákači, protože šikovný vyzrálý chlap morálně na výši je dosti vzácný úkaz, v mladším věku vůbec. A pak někdy dokáží ocenit i takové vlastnosti jako je stálost, smysl pro rodinu nebo předvídatelnost. No a vznikne partnerství založené nikoli na Libidu, nýbrž na užitečnosti pro oba. Zpravidla to nakonec bývá win-win situace, kdy oba dva z tohoto spojenectví mají zisk, byť ne závratný, a riziko ze ztráty je menší. Zde bývá důvodem spojenectví rozum a žena může prožít relativně spokojený život, byť se jí čas od času zasteskne po nějakém závrať vzbuzujícím dobrodružství (a sem tam třeba i uskuteční).
Pak za tím mohou být důvody další, které ale tkví často hluboko v nevědomí ženy, a které se nahlas nepřiznávají. Tím může být právě zoufalství ze ztráty někoho, koho šíleně milovala, a s tím nerozlučně spjatá pomsta. Vezme si někoho, koho na rozdíl od ztraceného milovaného muže dovede ovládat a na něm se pak mstí, ačkoli ten za to vůbec nemůže. Pak to není win-win, nýbrž (zdánlivě) win-lose, a ve skutečnosti v dlouhodobém horizontu lose-lose. To, že se jedná o takovouto semetriku, se dá poznat zpravidla už v začátcích vztahu podle toho, jak velmi devalvujícím způsobem dokáže trestat i drobné přečiny (byť zpočátku se snaží ovládat). Potíž je v tom, že to ti chlápci vidět nechtějí, a pak už je pozdě (viz velmi drsný a odstrašující film Čas sluhů). Doufám, že to teď nebude vypadat, že nějak napadám ženy, nebo že jim snad rozumím :-) Záměrně jsem v článku neprobíral dynamiku partnerských vztahů, ale zaměřil jsem se na vnitřní realitu v hlavě mužů, která právě určuje, jaký typ žen bude a nebude přitahovat, a co z toho může všechno vyplynout.

Ale abych končil nějak pozitivně: I sebehodnější trouba může prožít spokojený (snad i šťastný) život v partnerském vztahu. Ale pouze za předpokladů, že:
  • Ví, že je hodný trouba a je s tím zcela smířen.
    Vybere si partnerku, která od začátku ví, že on je hodný trouba a je s tím také zcela smířena.

Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 45
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV Empty Re: Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV

Příspěvek pro netto Mon Apr 18 2011, 22:21

OK, položím trošku jinou otázku: Už se vám někdy stalo, že jste cítili strašlivou nenávist k těm grázlům a arogantním frajírkům, kteří můžou mít pomalu každou jen proto, že měli otce? Jak má člověk v takové situaci začlenit otce do svého mentálního světa jako přínosnou postavu, když ví že to, že je ve třiceti sám je hlavně kvůli němu? Jak se vyrovnat s tím, že po světě chodí lucky boys, kteří s se vztahem k ženám nikdy neměli problém, ačkoliv si to nijak nezasloužili, a člověk který se znovu a znovu zvedá pořád padá na držku?

netto

Poeet p?íspivku : 15
Reputation : 0
Points : 19
Registration date : 31. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV Empty Re: Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV

Příspěvek pro Petra Sat Jul 30 2011, 23:34

netto napsal:OK, položím trošku jinou otázku: Už se vám někdy stalo, že jste cítili strašlivou nenávist k těm grázlům a arogantním frajírkům, kteří můžou mít pomalu každou jen proto, že měli otce? Jak má člověk v takové situaci začlenit otce do svého mentálního světa jako přínosnou postavu, když ví že to, že je ve třiceti sám je hlavně kvůli němu? Jak se vyrovnat s tím, že po světě chodí lucky boys, kteří s se vztahem k ženám nikdy neměli problém, ačkoliv si to nijak nezasloužili, a člověk který se znovu a znovu zvedá pořád padá na držku?

Musím se smát Very Happy
Takoví "lucky boys" přeci vůbec neexistují. Anebo alespoň já se s tím v reálu nesetkala.
Mám pocit, že je to spíše tvůj závistivý úhel pohledu, který to graduje až do takovýchto výšin.
Ono to nikdy není až tak horké a i arogantní frajírci se úplně normálně zamilovávají a pak ale trpí naprosto nenormálně, protože všechny ty jejich "rádobyzkušenosti" (to je fakt doslova pakt s ďáblem) jim najednou nefungují a jsou totálně v pytli. A ne vždy to skončí jako ve filmu typu Pomáda. Laughing


Chápu, že v té rané postpubertální fázi chlapského vývoje, kdy klukům hormonální koktejl zaplní hodně velkou část mozku a sebere jim spoustu času přemýšlením nad tím koho všeho by ojeli (pardón!) to člověka může i podráždit.
Ale souložit pořád se prostě nedá, i kdyby to byl frajer nejfrajerovatější, tak všechny ty tisíce bab co potká oš....at nestihne, nehledě na to že mu to ani společnost nedovolí (snad ve větším městě to jde trochu snadněji). Dokážeš si vůbec představit jaký to musí udělat člověku v životě maglajs když to táhne zároveň třeba s osmi lidmi ? (no já snad ani ne .... ! a to mám fantazii bohatou Laughing )

Jen se neboj, i ten nešťastnější LUCKYBOY i vícekrát potká někoho kdo s ním parádně zamete. A to doslova.
Naopak u lidí, kteří jsou v tomto celkem normální se zas až takové "zametání" nekoná a všechno probíhá více v klidu.

Jinými slovy, svět JE spravedlivý, ale musíš umět tu spravedlnost tam vidět. I pro frajírka má den 24 hodin a všechny přírodní-fyzikální zákony platí úplně stejně. Závidět není co.

V šestnácti-dvaceti letech možná takový chlapec vypadá jako king kterému patří svět, ale pak na třídním srazu se dozvíš, že se
uchlastal, oběsil, skončil ve vězení, nebo je z něj bezdomovec. A pokud člověk hledá pořádný vztah se vším všudy tak mu takoví všeošoustalové naprosto nekonkurují, protože děvčata která s nimi jdou stejně jenom projdou, nesetrvávají. Těch holek početně neubude. A i když se třeba některá nakrásně zamiluje (stane se), tak není vyjímkou - nesetrvá a kolikrát ji to připraví pro něco normálního.


Buď v klidu a nůž v kapse zase zavři. Ti lidi mají zrovnatak těžké komunikační problémy jako "hodní chlapci".
Musíš si ujasnit co chceš, copak ty bys skutečně taky chtěl být obtěžován lidmi o které vlastně nemáš zájem protože neumíš správně komunikovat ?

No, asi to píšu marně, někteří lidé prostě nevědí co by měli chtít a ještě zuří že jsou sami.. Shocked





Petra

Poeet p?íspivku : 78
Age : 43
Reputation : 3
Points : 85
Registration date : 14. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV Empty Re: Nepřijetí mužství aneb otec v exilu - Nástrahy nevědomí – část IV

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru