SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

finance

4 posters

Goto down

finance Empty finance

Příspěvek pro Wipe Mon Aug 10 2009, 19:10

Není to až tak o svádění, ale zajímal by mě Váš názor na řešení finanční situace ve společném bydlení. Před manželstvím jsem to řešil tak, že přítelkyně i já jsme měli každý svůj účet. Já jsem platil nájem a veškeré poplatky kolem toho. Ona ze svého platila jídlo. Největší problém byl v kupování zařízení do bytu. Jelikož byt je můj snažil jsem se kupovat všechno ze svého, ale u větších částek už to byl problém. Protože se pořád řešilo co bude když se rozejdeme a jak se potom vyrovnáme. Když jsme se po čase stali manželé tak tento problém částečně odpadl, jenže zase začal jiný a to ten kdo kolik dá na určitou věc ze svého platu peněz. No byl jsem mladej a blbej tak jsem solil a kupoval skoro vše na co ukázala. Výsledek byl že jsme se rozvedli..
Nevim prostě jak řešit finance když si do vlastního bytu dovedu holku se kterou budu chtít zkusit společně žít. Přijde mi divný, chtít po ní nějaký peníze když si třeba budem chtít koupit novou postel, když vim, že se s ní třeba za půl roku můžu rozejít. Zároveň mi přijde divný kupovat věci napul a skladovat si účtenky, pro případ že se rozejdem a jedna strana bude moc podle nich vyplatit druhou. A zase nechci živit nějakýho dalšího příživníka. Neutral Předem díky za nějaké postřehy.

Wipe

Poeet p?íspivku : 30
Reputation : 1
Points : 23
Registration date : 17. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

finance Empty Re: finance

Příspěvek pro generalissimuss Tue Aug 11 2009, 18:33

Thomas Hodges aka DocLove, The System - The Dating Dictionary napsal:The only women who don’t keep score are: mercenaries, man-haters, Professional Daters, women with super low self-esteem, users, takers, left-wing extremists, overly ambitious women, dominators, space cadets, flakes, and of course, the Fabulous Feminstas (I am asking you, “Did I leave anyone out?” You are asking me,”Did you leave anybody in?”).

...

So who is easier to negotiate with, a flexible giver or an inflexible taker?

...

The problem with kissing in marriage is that you can only do it for two hours – so what happens if you kiss for less than two hours? Ouch! That leaves twenty–two hours for arguing, put-downs, and other cultural delights if you have an inflexible taker for a partner; or sweet harmony if you have flexible giver as a partner.

...

When she finds you, she is either a giver or taker;giving is not developed because of her Interest Level. Get this fact clear: her Interest Level and attitude are two separate parts of her makeup. If a guy has a love-hate relationship, he loves the woman, but hates her attitude (taker).
Bydlel jsem s mnoha ženami, finance jsme nikdy neřešili. Vždy to šlo nějak "s citem", spíše mám podezření, že mne všechny bilančně přeplácely.
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

finance Empty Re: finance

Příspěvek pro hugo Fri Aug 28 2009, 13:06

Je vidět, že jsi položil těžkou otázku, když jsi se dohromady nic nedozvěděl :-)

hugo

Poeet p?íspivku : 46
Reputation : 2
Points : 56
Registration date : 28. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

finance Empty Re: finance

Příspěvek pro Wipe Fri Aug 28 2009, 22:08

generalissimuss napsal:
Bydlel jsem s mnoha ženami, finance jsme nikdy neřešili. Vždy to šlo nějak "s citem", spíše mám podezření, že mne všechny bilančně přeplácely.[/quote]


Z toho usuzuji, že je bydlet a bydlet. Pokud chci bydlet se ženou s umyslem na LTR tak zřejmě budem řešit platby na nájem, jídlo a hlavně na věci do domácnosti jako je třeba nová postel nebo skřín. A protože nemám na to abych to všechno platil sám a hlavně to nechci platit i kdybych na to měl tak se ptám jak to rozdělit a jak se o ty platby podělit.
Tomu co jsi napsal moc nerozumim. Zřejmě už máš kompletně zařízený byt a věci jako postel neřešíš, ale co nájem? To jsi je nechával u sebe bydlet zadarmo? Nebo společný velký nákup jídla. Vše jsi platil sám? nebo jak píšeš, že tě přeplácely to ses nechal vyživovat? apod.

Wipe

Poeet p?íspivku : 30
Reputation : 1
Points : 23
Registration date : 17. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

finance Empty Re: finance

Příspěvek pro Traffic Mon Aug 31 2009, 17:17

S citem se, pokud je partnerka rozumná, dají řešit takové ty běžné výdaje (nákupy, placení v kině, restauraci) celkem v pohodě stylem "jednou platím já, podruhé ty". Netřeba řešit, jestli jeden zaplatí o 10 korun víc, než ten druhý, jde o princip.

Samozřejmě věci jako nájem je potřeba řešit jinak, tam je nutností se dopředu dohodnout. Pokud skutečně budete v bytě bydlet spolu a trvale, měly by být tyhle náklady ideálně rozdělené zhruba napůl. Samozřejmě pokud slečna ještě studuje a vydělává si brigádami a chlap už vydělává, tak se to přizpůsobí situaci; ale asi by bylo dobré, aby nějak přiměřeně přispívala. Všechno je o dohodě, kterou je potřeba předem udělat.

Pokud jde o koupi věcí typu postel, o které píšeš v úvodním postu, tak tam skutečně těžko říct - záleží na tom, v jaké fázi vztahu tyhle věci chceš řešit a asi i vůbec na motivu, který k té koupi vede. Pokud máš doma nějakou starou a rozvrzanou, nebo ošklivou (postel, ne ženskou), tak ti asi pak nebude líto koupit čistě ze svého a v případě rozchodu si ji pak nechat - bude ti sloužit tak jako tak. Pokud partnerka řekne "Miláčku, v Ikea jsem viděla takovou pěknou kytičkovanou, na té by se nám řádilo", udělá na tebe psí oči a přejede prstem po těle (určitě víš, co myslím) a u tebe to v tu chvíli není bůhvíjaká priorita, je na místě jí navrhnout, aby se i ona zainteresovala finančně.

Traffic

Poeet p?íspivku : 38
Age : 39
Location : Praha
Reputation : 0
Points : 25
Registration date : 05. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

finance Empty Re: finance

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru