SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

rada

+2
generalissimuss
hugo
6 posters

Goto down

rada Empty rada

Příspěvek pro hugo Tue Dec 23 2008, 00:38

Uvitam kazdou radu/nazor v nasledujici zalezitosti.

Slecna po cca 7mi letem vztahu, ktery pro nefunkcnost skoncil nekdy v lete.
Odjela
studovat na semestr do ciziny, po kratsi komunikaci probehlo prvni
rande v cizine. Po trech tydnech prijela ona domu, probehla 2 dalsi
rande patek/nedele, vse se vyvijelo k vseobecne spokojenosti. Ze
spionaznich zdroju jsem se dovedel, ze byvalemu, ktery s ni neustale
udrzuje kontakt a ma zajem, vzkazala, ze nevidi zadnou budoucnost.

Protoze
se mi nechtelo cekat dalsich 5 tydnu, nez prijede na vanoce, domluvil
jsem si dalsi rande u ni po 3 tydnech s tim, ze me necha prespat.

Stalo
se asi nasledujici: v sobotu jsem dorazil, vse v poradku, prochazka po
meste, vecer trochu vina a postelove hratky, ovsem bez finale, bylo
jasne, ze si to slecna dnes vecer nepreje. Nicmene vse zcela v poradku,
i pri usinani byly pritomny maximalne pozitivni emoce.

Rano jsme
se vzbudili a po chvili mi bylo jasne, ze neco neni najednou uplne v
poradku. I pri louceni byly pritomny protichudne emoce, neco ve stylu
"ty me tu nechas jak sirotka" a "mozna se uvidime...nebo taky ne".

Hmm.
No rikal jsem si, ze to asi bylo trochu moc hopem. Slecna mi nepsala,
napsal jsem ja, vymenili si par zprav, druhy den uz napsala sama od
sebe a ptala se jak se mam.

Trochu to zkratim. Spionaz mi
prozradila, ze vcera se sesla s byvalym, nicmene meli jsme na odpoledne
domluvene setkani a tak se slo do hospody. Na zacatku zadna pusa, bylo
mi jasne, ze je zle. Posedeli jsme, pobavili se celkem prijemne a pak
prislo na to hlavni. Dovedel jsem se, ze ta sobota byla sice fajn, ale
jsem v ni v nedeli vyvoval takovy spatny pocit, jako nikdy v zivote a
ze uz me nechtela nikdy v zivote videt. Pritom sama s prekvapenim
rikala, ze "jsem ji vlastne nic spatneho nerekl". Ze se uz se mnou ani
nechtela vcera videt... Ze se hrozne divila, proc jsem ji po trech
dnech vlastne napsal...A ze vlastne s tim byvalym to nikdy nebylo zcela
uzavrene, ze si volali a psali...

Nakonec to dopadlo tak, ze
ani jednou nezaznelo, ze uz se nechce videt. V dalsim prubehu se
nechala i opakovane objimat, jednu chvili me sama od sebe srovnavala s
byvalym a rikala v cem jsem lepsi... kdyz jsme ji vyprovazel, tak
hledala delsi cestu, ptala se, jestli mam jeste cas...

Docela by mne zajimal vas nazor. Na to, co se stalo, i na to, jak dal.

Ja to vidim asi takhle:

Uspechal
jsem to. Na ctvrtem rande s ni spat (v pokoji), kdyz byla 7 let zvykla
se maximalne probudit vedle byvaleho (nebydleli spolu), navic jeste
jeden den spousta emoci, druhy den si asi clovek potrebuje trochu
odpocinout (o nedostatku spanku jako dalsim faktoru ani nemluve...)
V podstate jsem ji nahnal byvalemu do naruce. Ja nevim, jestli si k nemu prisla pro radu a podporu nebo rovnou pro obnoveni vztahu, ale to druhe je pravdepodobnejsi.

Jak pokracovat?

A dalsi vec.

Nevim,
co se stane, kdyz ji zkusim jeste nekam pozvat, jestli na kladnou
odpoved nase posledni setkani stacilo. Mozna ze ne. Ale i kdyby jo a
kdyby to prece jen nejak pokracovalo, bojim se jedne veci. Ze v pripade
nejake krize (coz se asi stava) misto jejiho reseni utece zase k
byvalemu. Mam k tomu duvod nebo tomu jde nejak predejit?

hugo

Poeet p?íspivku : 46
Reputation : 2
Points : 56
Registration date : 28. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

rada Empty 2 hugo

Příspěvek pro generalissimuss Tue Dec 23 2008, 01:20

Tohle znám. Vždy když došlo na eskalaci bez koncovky, dál to "postupovalo" takhle divně, jak popisuješ. Takové napůl. Jako dopadla "napůl" ta eskalace.

Dnes mám na to tento vhled: Pokud má k eskalaci dojít, musím si být jist sám sebou, že to co ten den začnu, ten samý den také dokončím. Pokud ne, nezačínám ji a nedávám k ní příležitost.

Protože, tak jak to dopadlo (jak u mě, tak i u Tebe) shledávám jako těžko řešitelné. Prostě to nedopadlo. Navrhuji rádiový klid, zapomenout, nic si o ní dál nezjišťovat. Můj osobní dojem je, že Tě chtěla prostě jen využít na postel, nebo na ego, anebo na obojí. Klasika.

Rád bych se mýlil.

Krom toho platí:
SomeoneCZ napsal:Jestliže Ti jde o kladný PIL, sbalení právě rozejité slečny, která dostala kopačky (soudě z jejích reakcí), hračka není.
DocLove napsal:Rejection doubles the rejectee's Interest Level temporarily.
(Jak nepůsobit needy už samotným pozváním na rande?)
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

rada Empty Re: rada

Příspěvek pro hugo Tue Dec 23 2008, 08:44

Myslim, ze se mylis. Pokud by doslo ke koncovce, bylo by to podle meho nazoru jeste horsi.

Na prvnim rande uhnula puse. Pak se mi za to v podstate omluvila.
Na druhem rande uz neuhnula, ale bylo videt, ze ji to jeste moc nesedi... a ze ji to mrzi.
Na tretim rande uz to bylo lepsi, ale jeste porad to nebylo ono.
Na ctvrtem rande se rano vedle me probudi.

Ted kdyz jsem si to tak hezky pod sebe napsal, tak se najednou divim, ze me prekvapilo, ze ji to vydesilo.

Asi jsem sem nemusel psat, mohl jsem si rovnou odpovedet, ze jsem idiot.

hugo

Poeet p?íspivku : 46
Reputation : 2
Points : 56
Registration date : 28. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

rada Empty Re: rada

Příspěvek pro Lvíče Tue Dec 23 2008, 13:12

Nejjednodušší vysvětlení - tlačil jsi příliš. V pátek jedno rande, v neděli hned další? Nechtělo se ti čekat 5 týdnů, tak jsi se ozval dřív - opět úplně zbytečný projev, že na ní moc visíš.

Na prvním rande uhnula puse? Není vůbec co dál řešit. Nějaké omluvy nebo zdůvodnění neznamenají zhola nic, důležité jsou jen ty projevy, které dělá spontánně a bez přemýšlení (případně o kterých vědomě neví a není schopná vysvětlit, proč je dělá). Ty vychází přímo z jejího podvědomí a zcela jasně zrcadlí výši jejího zájmu o tebe, nemůže je zamaskovat.

Lvíče

Poeet p?íspivku : 94
Reputation : 4
Points : 52
Registration date : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

rada Empty Re: rada

Příspěvek pro Lou Thu Dec 25 2008, 23:14

Když pominu to, že už to od začátku nebylo úplně ono (uhnutí, omluva, rozchod, schůzka s bývalým atd.) tak souhlasím s generalissimem, buď nezačínat a nebo to dotáhnout do konce.

Čistě statisticky, také se mi stalo, že jsem to nedotáhl do konce a druhý den byl přesně jak ty říkáš, dokonce i další dny byly stejné, jak ty říkáš. Naopak, pokud jsem to do konce dotáhl, lidi občas druhý den neví, jak se zachovat, ale rozhodně to nakonec byl lepší výsledek. I pokud to nakonec nepokračovalo, nedošlo k takové patové a možná i trapné situaci, jako řešíš ty.

Možná, že na dotyčnou jsi byl opravdu rychlý, ale pokud bys byl zdrženlivější, myslím, že bys došel ke stejnému výsledku, jen po delší době.

Lou

Poeet p?íspivku : 11
Location : Most
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 13. 03. 08

http://lufu.webgarden.cz/

Návrat nahoru Goto down

rada Empty Re: rada

Příspěvek pro hugo Sat Dec 27 2008, 20:46

Musím říct, že mě to celé trochu nutí k zamyšlení slečna správná podle TZ vs Realita.

Slečna věděla, že by se s bývalým možná ještě ráda dala dohromady, v podstatě si ho (podvědomě) držela jako zálohu. On vůbec netuší, že se mu o ni někdo ucházel. Určitě to není pro případ mých chyb moc praktická situace :-), ale je to odsouzeníhodné?

Nejsem si tak úplně jist, že bych to taky neudělal :-)

Má na to někdo jiný názor?

hugo

Poeet p?íspivku : 46
Reputation : 2
Points : 56
Registration date : 28. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

rada Empty Re: rada

Příspěvek pro hokejista666 Mon Dec 29 2008, 08:32

Nabídnu trošku jiný pohled, píšeš, že měla 7 letý vztah, ze své zkušenosti a z toho co jsem odpozoroval ve svém okolí mohu říct, že po tak dlouhém vztahu to oba dva svým způsobem táhne zpět, i kdyby si ublížili jakkoliv. Po těch letech jsou prostě svým způsobem srostlí a konec vztahu rozhodně neznamená konec spojení, to spojení se jen oslabí. A noví partneři se ocitají ve víru událostí, na které mají jen pramalý vliv... . Jediná cesta jak tohle rozlousknout je být trpělivý, hrát tvrdě a být připraven na to, že tohle definitivně ukončí jen nezvratná událost. Znám ale jen dvě takové nezvratné události - jedna je těhotenství a druhá svatba.

Dovolím si ještě jeden tip - jestliže je sama, tak se stoprocentně rozešel on s ní, protože ženská se nikdy nerozejde, pokud nemá připravenou, pečlivě prozkoušenou náhradu... . Možná náhrada bouchla, ale spíš se rozešel on s ní, což znamená, že i kdyby před rozchodem na něj házela bobek, tak teď její zájem vyletěl dočasně do výšin.

Navíc jsi udělal katastrofální chybu v tom, že když jsi zjistil, že se sešla sbývalým, tak jsi nezrušil rande, ale šel jsi do přímého srovnání s ním, což jsi vcelku logicky nemohl vyhrát, i kdybys byl nositel nobelovy ceny a nejkrásnější chlap na světě v jednom!
hokejista666
hokejista666

Poeet p?íspivku : 202
Reputation : 4
Points : 33
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

rada Empty Re: rada

Příspěvek pro Lvíče Mon Dec 29 2008, 11:56

hugo napsal:Ze
spionaznich zdroju jsem se dovedel, ze byvalemu, ktery s ni neustale
udrzuje kontakt a ma zajem, vzkazala, ze nevidi zadnou budoucnost.

Tohle mi nezní jako případ, kdy dal kopačky on jí. I když by to čistě teoreticky šlo vyložit i tak, že se s ní rozešel, po nějaké době se mu zastýskalo (po sexu, možná i po vztahu s ní), tak to začal znova zkoušet a jí její hrdost říká, aby se s ním nevyspala (ale na rande šla).

Lvíče

Poeet p?íspivku : 94
Reputation : 4
Points : 52
Registration date : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

rada Empty Re: rada

Příspěvek pro Lou Mon Dec 29 2008, 20:28

hugo napsal:Ze
spionaznich zdroju jsem se dovedel, ze byvalemu, ktery s ni neustale
udrzuje kontakt a ma zajem, vzkazala, ze nevidi zadnou budoucnost.

Tohle
mi nezní jako případ, kdy dal kopačky on jí. I když by to čistě
teoreticky šlo vyložit i tak, že se s ní rozešel, po nějaké době se mu
zastýskalo (po sexu, možná i po vztahu s ní), tak to začal znova
zkoušet a jí její hrdost říká, aby se s ním nevyspala (ale na rande
šla).


Čistě teoreticky, nevíme, jak jsou špionážní zdroje důvěryhodné. Slečna taky může šířit auru mezi ostatními, že bejvalýho nechce, jen aby nevypadala jako chudinka. :-)

Lou

Poeet p?íspivku : 11
Location : Most
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 13. 03. 08

http://lufu.webgarden.cz/

Návrat nahoru Goto down

rada Empty Re: rada

Příspěvek pro hugo Mon Dec 29 2008, 21:06

Špionážní zdroje jsou důvěryhodné absolutně, jedná se přímo o slova bývalého přetlumočené jednou osobou :-)

Jinak jsem se s ní nakonec ještě sešel a v podstatě se to dalo vykládat jako rande. Takže závěr zní, že jsem při tom posledním setkání zabodoval a že to ještě šlo zachránit (nebo prodloužit utrpení).

Tentokrát jsem ovšem byl dost mimo, přece jen mi na ní dost záleželo, netušil jsem ovšem, co očekávat a podle toho to i dopadlo. Sebedůvěra nula, nejistota 100% a to byla koncovka :-(

Ddalší zkušenost. Třeba to někomu bude ku prospěchu.

Nemáte někdo nějakou pěknou nezadanou sestru/sestřenku/kamarádku? Ale aby byla opravdu rozejitá, nerad bych tohle opakoval :-)

hugo

Poeet p?íspivku : 46
Reputation : 2
Points : 56
Registration date : 28. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

rada Empty Re: rada

Příspěvek pro hugo Sun Jan 04 2009, 23:44

Nakonec proběhla ještě nějaká komunikace.

Pokud holka napíše, že ...ji to mrzí, ale asi to tak má být, je zmatená, asi už se nemůžeme vídat jen tak, a ani by vlastně nechtěla, aby to bylo jen tak...bývalý je pro ni stále ten, komu volá, když je jí smutno nebo má radost a nedokáže si představit, že by u ní nebyl...ovšem necítí, že by s ním chtěla strávit celý život, mít rodinu, děti...nijak si neublížili, rozdělila je dlouhodobá práce v cizině a vztah na dálku...a že by mě ráda víc poznala, ale že by na jedné straně muselo něco skončit, aby na druhé mohlo něco začít...a že by mi toho ještě chtěla tolik říct...


Tak to vlastně znamená co? :-)

hugo

Poeet p?íspivku : 46
Reputation : 2
Points : 56
Registration date : 28. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

rada Empty 2 hugo

Příspěvek pro generalissimuss Tue Jan 06 2009, 01:27

generalissimuss napsal:Můj osobní dojem je, že Tě chtěla prostě jen využít na postel, nebo na ego, anebo na obojí. Klasika.

Rád bych se mýlil.
Co myslíš? NEXT.
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

rada Empty Re: rada

Příspěvek pro hokejista666 Tue Jan 06 2009, 18:22

Tak to vlastně znamená co? :-)
Obtíže, podle toho co píšeš, NEXT. Tohle by si vyžádalo obrovské úsilí se značně nejistým výsledkem, zbytečně by ses tím trápil, nikdy bys nevěděl, kdy se sejde s bývalým a v jakém stavu potom bude atd.
hokejista666
hokejista666

Poeet p?íspivku : 202
Reputation : 4
Points : 33
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

rada Empty Re: rada

Příspěvek pro JimmB Tue Feb 17 2009, 01:46

Chtel bych si pro jistotu ujasnit, jak se tedy mam chovat k prave rozejite slecne. S jednou se mam sejit - prakticky me sama nabidla, ze bychom nekam mohli spolu vyrazit...Kamoska ji ukazovala nake moje fotky, dala ji cislo atd., takze jsme se osobne zatim nevideli. Nejake informace jsem si od kamosky vysondoval...Dozvedel jsem se tak prave to, ze se S NI rozesel BF (po jak dlouhem vztahu netuším) a taky, ze z toho je nejaka spatna, ale do telefonu byla naprosto v pohode.

Takze ceho bych se mel drzet
- Tydenni pauzy, netlacit na ni...
- Pusa na prvnim randeti je tedy ok predpokladam (po skonceni) tady je to klasika
- Kdyz zacne mluvit o byvalem - predpokladam nevyptavat se. Prejit na jine tema.
- Eskalovat, ale do jake miry?

Protoze jak napsal G
generalissimuss napsal:Tohle znám. Vždy když došlo na eskalaci bez koncovky, dál to "postupovalo" takhle divně, jak popisuješ. Takové napůl. Jako dopadla "napůl" ta eskalace.
Dnes mám na to tento vhled: Pokud má k eskalaci dojít, musím si být jist sám sebou, že to co ten den začnu, ten samý den také dokončím. Pokud ne, nezačínám ji a nedávám k ní příležitost.

a jeste Lou
Lou napsal:Když pominu to, že už to od začátku nebylo úplně ono (uhnutí, omluva, rozchod, schůzka s bývalým atd.) tak souhlasím s generalissimem, buď nezačínat a nebo to dotáhnout do konce.

Potreboval bych si udelat jasno, jaky casovy usek jste meli namysli, ze melo dojit k eskalaci s koncovkou (sexu). To si odporuje s tim, ze jak pisete, ze je potreba jit na ni pozvolna a neuhanet ji.

JimmB

Poeet p?íspivku : 48
Location : Tabor
Reputation : 0
Points : 12
Registration date : 08. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

rada Empty Re: rada

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru