SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jak se efektivně zdokonalovat v AJ

4 posters

Goto down

Jak se efektivně zdokonalovat v AJ Empty Jak se efektivně zdokonalovat v AJ

Příspěvek pro anonymní Tue Jul 08 2008, 10:32

Zdar, měl bych dotaz lehce mimo svádění a slečny:) Kokukam, že Someone rád překládá články do AJ a celkem mu to jde:) Potřeboval bych se zlepšít v AJ, nejlépe teď přes léto, tak hledám co nejlepší způsob. Jde mi hlavně o celkovej pokrok mluvení a gramatiku. Samozřejmě vim, že nejlepší je vypadnout někam na víc jak měsíc a tam mluvit, to ale tenhle rok bohužel nemůžu, snad přítí nebo přespříští to vyjde. Takže mi zbejvá samostudium v ČR.

Louskat gramatický cvičení z Murphyho se mi už moc nechce, skoro celýho jsem ho projel a znovu mi to příde zbytečný. Uvažoval jsem jazykovku, ale od kolegů vysokoškoláků nemám zrovna nejlepší reference. Většina těch co jí absolvovala doporučuje spíš samostudium, poslech rádia/filmů a četby, než vyhazovat peníze za jazykovku. Prej to vyjde většinou nastejno a člověk ušetří pár tisíc.. Učim se aj ve škole přes deset let, každej rok, ale znáte asi tu úroveň vyuky.. Proto se snažim vzdělávat sám a teď mám konečně trošku čas zkusit přes prázdniny něco intenzivnějšího. Jeden postřeh: když jsem byl na základce, uměl jsem aj téměř nejlíp ze třídy a to díky tomu, že jsem hodně hrál počítačový hry. Tam závisel postup dál na porozumění textu. Jelikož jsem neměl nikdy do žádný hry češtinu a ani jsem jí nesháněl, naučil jsem se tak celkem dost slovíček a větnejch konstrukcí.. Teď už pár let žádný hry nehraju;)

Takže se ptám, hlavně Someona a i dalších, jak podle vás nejefektivněji samostudovat aj, nebo nějakej tip na dobrej kurz?


Thanks Idea Exclamation

anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Jak se efektivně zdokonalovat v AJ Empty Re: Jak se efektivně zdokonalovat v AJ

Příspěvek pro Krém Tue Jul 08 2008, 16:03

Ahoj,

svádění a výuka angličtiny může jít klidně ruku v ruce! Na své street-game jsem už oslovil pár turistek a ony bývají věčinou velice vstřícné a komunikativní (tedy co se angličtiny týče Smile a prostě se chtějí bavit.

Krém

Poeet p?íspivku : 14
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 12. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak se efektivně zdokonalovat v AJ Empty Re: Jak se efektivně zdokonalovat v AJ

Příspěvek pro SomeoneCZ Tue Jul 08 2008, 17:31

Asi tak - chce to mluvit s rodilým mluvčím. Nebo alespoň hot turistkou, které umí anglicky lépe než Ty Cool Pokud není, filmy v původním znění s anglickými titulky. A číst anglickou literaturu. Nicméně, chce to znát gramatiku.

Jazykovka apod. je účinná jenom do určité míry. Pak jde o to, aby jsi si zapamatoval, jak zní určité fráze. Každý jazyk zní přirozeně s určitým slovosledem a to není věc, která by se vyučovala. Zejména, když některé konstrukce nejdou podle pravidla SVOMPT*. Tu už musíš naposlouchat.

A konečně, psaní článků je také dobrý způsob Wink

* Subject Verb Object Modifier Place Time
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Jak se efektivně zdokonalovat v AJ Empty Re: Jak se efektivně zdokonalovat v AJ

Příspěvek pro anonymní Tue Jul 08 2008, 23:53

Filmy zkoušim ale některý maj horší, jiný lepší výslovnost a né každýmu dobře rozumim:) Jakej doporučuješ s pěknou výslovností kterej je zábavnej a dá se mu rozumět.. Žánr vyhraněnej nemám, radši mám komedie nebo serialy typu IT Crowd.) S hot turistkama to asi tak hžavý nebude.. neivm jak by se na to tvářila přítelkyně kdybych jí řekl, že jsi du obvečer poklábosit s hot turistkou:p

anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Jak se efektivně zdokonalovat v AJ Empty Re: Jak se efektivně zdokonalovat v AJ

Příspěvek pro cervenacek Wed Jul 09 2008, 10:00

zalezi kolik toho uz umis. jestli si prelouskal nejakou ucebnici, tak predpokladam, ze znas gramatiku. ted uz staci jenom ta praxe.

kdyz sem se v 18 zacal zajimat o filmy, tak protoze jsem byl naprosty filmovy buran, jsem se inspiroval na ČSFD a pak sem koukal a koukal.co se tyce listeningu, tak je to otazka cviku. ze zacatku sem filmum moc nerozumel, takze sem opravdu potreboval titulky. nyni se koukam na angl film bez titulky a rozumin vsemu. dobre je rozumet filmum se samostatnym hlasovym kanalem (5.1 a vic), akorat potrebujes mit i tolik repraku na stole.

co se tyce slovni zasoby, tak me pomohli velmi poc. hry. - spousty textu, slangove, nespisovne, technicke, knizni ... vyrazy. spoustu se clovek nauci u filmu na internetu, louskanim nejake dokumentace atd.

ad konverzace - po meste se pohynuje spousty osob, ktere drzi plan prahy a nevericne se rozhlizi. neni nic jednodussiho nez se jich zeptat "May I help you?" a pak muzes klidne dal navazat (odkad jsou, jak dlouho a proc jsou v praze ...)

cervenacek

Poeet p?íspivku : 105
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 23. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak se efektivně zdokonalovat v AJ Empty Re: Jak se efektivně zdokonalovat v AJ

Příspěvek pro SomeoneCZ Wed Jul 09 2008, 13:50

Aneb sekce video a diskuze o tom, která filmová role vyhovuje TZ.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Jak se efektivně zdokonalovat v AJ Empty Re: Jak se efektivně zdokonalovat v AJ

Příspěvek pro Lanie Wed May 22 2013, 17:56

Sice trochu pozdě, ale alespoň pro zajímavost: Mám vyzkoušené se dívat na film v češtině s anglickými titulky. Exclamation Necvičíš si tím anglickou výslovnost, ale slyšíš, co se děje v češtině a ty titulky tě nutí si je číst, takže to má mnohem větší efekt. Aspoň já to mám takhle vyzkoušené. Originál s anglickými titulky nebo bez titulků ti taky hodně dá. Doporučila bych Gilmorky, ale ty jsou spíš pro ženy.

Pak jsou taky dobré dvojjazyčné knížky. Jsou v různých stupních obtížnosti. Nejdřív si to přečtu v češtině, abych věděla, oč jde, a pak anglicky. Ale bacha, může se stát, že se začteš do české verze a najednou jsi na konci knížky. Tak si to pak přečtu znovu celý anglicky. Nebo někomu. Smile

Gramatika je základ, měla by se zvládnout na škole. Pokud máš mezery, dobré jsou učebnice nejlépe pro jazykové školy. Anglické učebnice moc ráda nemám, lepší je, když je to vysvětlené v češtině.

Lanie

Poeet p?íspivku : 76
Reputation : -1
Points : 93
Registration date : 13. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Jak se efektivně zdokonalovat v AJ Empty Re: Jak se efektivně zdokonalovat v AJ

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru